Plánujete koupi nové lednice? Poradíme, jak ji vybrat

Hospitality Fridge Hand Door  - mohamed_hassan / Pixabay
mohamed_hassan / Pixabay

Lednice je dnes standardním vybavením moderní domácnosti. A většina obyvatel rozvinutých zemí si ani nedokáže představit, že by neměla doma kdykoli po ruce chlazené nápoje a dostatečnou zásobu čerstvých i mražených potravin. Nicméně při pořizování nové lednice mnozí tápou.

Kdy je ten pravý čas na pořízení nové lednice?

Ve chvíli, kdy vybavujete nový byt či dům, rozhodně stojí za to zvážit, zda namísto stěhování původní lednice nepořídit novou. Pokud totiž zrovna nevlastníte některý z nových a úsporných typů lednice, jednorázová investice se vám z dlouhodobého hlediska vyplatí; výrazně ušetříte na spotřebované energii. I v ostatních případech je výměna mnoho let staré, i když bezproblémově fungující lednice, žádoucí. Ceny elektřiny průběžně stoupají, a právě tento spotřebič je častou příčinou zbytečně vysokých výdajů domácnosti.

Jaká lednice je ta pravá?

V nabídce prodejců se dnes objevují nejen standardní lednice s mrazákem různých typů, ale také prostorné americké lednice i malé spotřebiče vhodné pro jednotlivce a do kanceláře. Vždy je třeba vzít v potaz nejen prostor, který konkrétní lednice nabízí, ale také již zmiňovanou spotřebu. Řada lednic dnes nabízí i pokročilé funkce, jako je oddělená regulace teploty pro chladicí a mrazicí část, automatické odmrazování či antibakteriální ochrana. A samozřejmě je nutné zohlednit i dispozice bytu. S kuchyní skvěle splyne vestavěná lednice, její instalace však není vždy možná. Nicméně drtivá většina výrobců si dnes na vzhledu svých výrobků zakládá, mezi volně stojícími lednicemi tak každý najde tu pravou.

Americká nebo kombinovaná lednice?

Americká lednice je vzhledem ke svým rozměrům vhodná zejména pro početnější rodiny. Její velkou výhodou je integrovaný dávkovač chlazené vody a ledu. Kombinované lednice mají oddělené dveře pro chladničku a mrazák a zabírají méně místa.

Jak poznat úspornou lednici?

Nejčastějšími důvody pro výměnu lednice jsou ty finanční. Ta pravá lednice je označena štítkem s písmenem A a několika znaménky + za ním. Čím více plusů, tím lépe!

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..