Proč může být žádost o půjčku zamítnuta?

Proč může být žádost o půjčku zamítnuta?
Proč může být žádost o půjčku zamítnuta?

Někdy se může každý dostat do situace, že si potřebuje půjčit. Je to většinou tehdy, kdy je narušen váš pravidelný příjem. Často však bez rozmyslu utratíme všechno, co máme (i to, co nemáme) a často právě to je důvod našeho půjčování si. Pokud se rozhodnete půjčit, ať už z jakéhokoliv důvodu, měli byste zvážit výši částky, o kterou zažádáte. Pokud se bude jednat o půjčku v řádech několika desítek tisíc korun, tak se rozhodně vyplatí ta nebankovní půjčka.

Lidé se však mylně domnívají, že nebankoví půjčky nelze zamítnout. Myslí si, že když tyto půjčky můžeme mít bez ručitele, bez jakékoliv záruky a taky bez toho, aniž bychom zmínili, na co půjčku máme, tak nám ji taky nemohou zamítnout, ale samozřejmě mohou. Ani nebankovní instituce nechtějí přijít o své peníze. I ty nedají půjčku jen tak komukoliv, i když dostat půjčku u nebankovních institucí je mnohem snazší než u klasických bank.

Kdy může být nebankovní půjčka zamítnuta?

Nebankovní půjčka může být zamítnuta například tehdy, kdy jsme vedeni v registru dlužníků České republiky. I nebankovní instituce si dávají dobře pozor na to, komu vlastně půjčují peníze. Taky se jich chtějí dočkat nazpátek, ale pokud je žadatel v registru dlužníků České republiky, nemohou si být jisté, že jim půjčené peníze splatí.

Taky vám může být nebankovní půjčka zamítnuta z důvodu, že uvedete neplatné nebo nepravdivé údaje. Pokud o sobě lžete, není to rozhodně nic dobrého.

Může ještě v nějakých situacích být půjčka zamítnuta?

Samozřejmě existuje ještě mnoho situací, kdy vám může být nebankovní půjčka zamítnuta. Je to například tehdy, kdy jste osoba mladší osmnácti let nebo kdy nejste občanem České republiky, který má trvalý pobyt na území Česka. Pokud jste občanem jiné země, půjčky vám mohou být schváleny jedině ve vaší zemi. Jestli žijete delší dobu na území České republiky a chcete požádat o půjčku u nás, je třeba mít trvalé bydliště a být českým občanem.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..