Proč vaše bezpečnostní kamera nevidí tak daleko, jak vám slibovali?

StockSnap / Pixabay

Zabezpečení domu či firmy je v posledních letech velmi diskutovaným tématem. Atrapy bezpečnostních kamer už dávno nejsou v módě, důraz je mnohem více kladen na kvalitu a bezpečnost provedení. Důležité jsou především rozlišení kamery a parametry infračerveného dosvitu (pro noční vidění). Ale jen podrobný popis výrobku vám k dostatečné kvalitě nákupu stačit nebude – ukážeme vám proč.

Výběr kamery podle infračerveného dosvitu

Pokud vybíráte kamery nebo kamerové sety pro noční ochranu objektu, bude vás určitě zajímat především schopnost jejího „nočního vidění.“ O té vypovídá tzv. infračervený dosvit, jehož vzdálenost je vždy uváděna v metrech – jinými slovy, má-li tento parametr hodnotu 50 metrů, měla by vaše nová kamera dohlédnout až na tuto vzdálenost.

Takhle jednoduché to však není. Měření dosvitu byla samozřejmě prováděna v ideálních podmínkách, nejlépe proti bílé zdi. Při pohledu do lesního porostu nebo tmavého pole však požadovaná účinnost výrazně klesá. Vždy tak mějte rezervu alespoň 10, nebo ještě lépe 20 metrů – jedině tak zakoupíte kameru, která skutečně spolehlivě ohlídá vše, co jí plánujete svěřit.

Samostatnou kapitolou jsou pak termokamery, spolehlivě detekující pohyb osob ve vyznačeném areálu prakticky v jakýchkoli podmínkách.

Výběr kamery podle rozlišení

Rozlišení bezpečnostních kamer poznáme podle hodnoty čísel, uváděných před zkratkou TVL (TeleVision Lines). Čím vyšší tato hodnota je, tím čistší a méně zrnitý obraz nakonec získáme.

AHD, HD-SDI a IP kamery pak operují se známými pixely – HD rozlišení 720p (1280x720px) a FULL HD rozlišení 1080p (1920x1080px). Nelze říci, jakou kameru využijete právě vy. Záleží na tom, jestli je pro vás důležité rozpoznání tváře nezvaného návštěvníka (usvědčení nepoctivých zaměstnanců, nepřejícího souseda apod.), nebo jsou kamery pouze součástí širší bezpečnostní sítě se senzory pohybu a dalšími prvky, které v případě potřeby přivolají pomoc  (ať už vaši, nebo specializované bezpečnostní služby).

Chcete si nechat poradit s výběrem? Navštivte specializovaný e-shop Kenex.cz, kde vám podle potřeby navrhnou optimální řešení kamerového systému přímo na míru, či nabídnou cenově výhodnější možnost velkoobchodního odběru. Vždy tak získáte přesně to, co právě potřebujete.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..