Když začne pes kulhat, problém určitě nepodceňujte

Dog Puppy Pup Portrait Dog  - JACLOU-DL / Pixabay
Když začne pes kulhat, problém určitě nepodceňujte

Jak v lidské, tak i ve zvířecí říši je nutné se se zraněním pohybového aparátu potýkat celkem často. Naštěstí bývají příznaky poměrně snadno identifikovatelné a pomoc tedy může přijít včas.

Nesmíte však čekat, zda se vše přece jen samo nespraví. Bohužel obvykle ne – naopak, potíže a poškození tkání se mohou i prohloubit. Poradíme vám, na co se při diagnóze zaměřit a seznámíme vás s nejčastějšími možnostmi léčby vašich mazlíčků.

Poraněnou končetinu předznamenává kulhání

Jde o příznak, se kterým se každá veterina Praha setkává několikrát do týdne. Zvíře se snaží postižené končetině odlehčit, našlapuje zlehka, nedokáže plynule vstát z podlahy apod. Příčinou může být nedávno utrpěné trauma, ale také nebezpečné onemocnění kloubů.

Necháme-li problém neřešený, dochází postupně k úbytku části svalové hmoty. Klouby samotné pak mohou být i oteklé, méně pohyblivé a na dotek značně citlivé (pokud vám zvíře dovolí na ně sáhnout, ucítíte mnohdy i nepřirozenou horkost). Zvláště u kolen je pak možné během chůze zaslechnout  i charakteristické ostré cvakavé zvuky.

Co vás čeká na schůzce s odborníkem

Všechny tyto příznaky a potíže si pečlivě zapište a vzápětí se objednejte k odborníkovi. Na potíže s kloubním aparátem se specializuje veterinární klinika Praha MetropoleVet. Schůzku si tu snadno sjednáte přes webový formulář i telefon.

Poradí vám, abyste před návštěvou nedávali svým mazlíčkům najíst, vhodná je naopak podpora pitného režimu. Nezapomeňte s sebou vzít také všechny léky, které váš pes či kočka užívá. Úvodní konzultace zabere asi 30-60 minut a budete z ní odcházet s návrhem léčby.

Nemusí jít jen o konzervativní postupy. MetropoleVet vám v případě potřeby nabídne i pokročilé chirurgické zákroky (náprava vazů v koleni, artrózy apod.). Zdejší vybavení snese smělé srovnání s běžnou lidskou nemocnicí a stejně tak i kvalita poskytovaných služeb. Personál ročně ošetří přes 11 000 mazlíčků a k dispozici je i vlastní laboratoř.

A profesionálně tu probíhá i očkování a kastrace pro kočky, psy, králíky, fretky a další drobná zvířata. O svého mazlíčka se tak určitě nemusíte bát.

Dog Dog Eurasier Canine - JACLOU-DL / Pixabay

Když začne pes kulhat, problém určitě nepodceňujte

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..