Zimní zahrady – praktické rady a tipy

Máte v plánu realizaci zimní zahrady svépomocí? Přibližná představa se zrodila ve vaší hlavě? Náčrtek je precizně připraven a zbývá vám pouze samotná realizace? Přečtěte si následující rady a tipy, které vám pomohou vyvarovat se případných chyb.

Pozor na izolaci

Použití kvalitního izolačního skla je základem, bez něhož se žádná zimní zahrada neobejde. Zvolit si můžete izolační dvojskla nebo trojskla. Pro zdejší klimatické podmínky a intenzitu slunečního svitu jsou nejideálnější právě izolační dvojskla. V případě, že vám připadá izolace dvojskel nedostatečná a sáhnete po trojsklech, mějte na paměti, že taková trojskla propouští pouze 50% slunečního svitu. V takovém případě je nutno poohlédnout se po rostlinách, které pro svůj růst potřebují pouze minimum slunečních paprsků.

Bezpečnost nadevše

Když už ne celá zimní zahrada, tak alespoň její strop musí být vybaven bezpečnostními skly. Ty oceníte v případě nehody, ke které může dojít následkem bouře, prudkého lijáku nebo krup. Jestliže skla takový nápor nevydrží, získáte jistotu, že střepy z bezpečnostního skla nikomu neublíží.

Vhodný nábytek s důrazem na design a životnost

Ani na výběr vhodného nábytku bychom neměli zapomínat. Nejvhodnější je tradiční nábytek z ratanu. V dnešní době však existují také plastové napodobeniny, které se vyznačují vysokou odolností, maximální životností, ale také vyšší cenou.

Vychytávky pro náročné

Chcete, aby bylo součástí vaší zimní zahrady něco opravdu netradičního a exkluzivního? Co takhle si pořídit zahradu s bazénem, krbem nebo kachlovými kamny? Takové vychytávky ocení i ti nejmenší členové rodiny.

Nezapomínejte na kvalitní odvětrávání

Předpokládáme, že plánujete realizovat zimní zahradu, nikoli skleník. Nezapomeňte proto na vhodné a dostatečné odvětrávání prostor, které bude udržovat vaši zahradu stále zelenou a krásnou.

Zimní zahrady

Zimní zahrady

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..