Fóliovník pro vaši zahrádku

Unsplash / Pixabay

Máte rádi zahradničení? Staráte se rádi o rostliny? Chtěli byste období této vaší oblíbené činnosti prodloužit? Pak pro vás máme tip, kterým je fóliovník. Poslouží vám stejně dobře jako skleník a jeho stavba je navíc méně nákladná a jednodušší.

Fóliovník vs. skleník

Fóliovník stejně jako skleník představuje „pěstírnu“, díky níž můžete prodloužit vegetační období například zeleniny, bylinek a některých květin, které byste kvůli brzkým podzimním mrazíkům a chladným jarním ránům nemohli na své zahrádce pěstovat. Přestože mají fóliovník se skleníkem stejný účel, jejich ostatní znaky jsou naopak odlišné. Fóliovník je totiž na rozdíl od skleníku díky použitému materiálu lehký a levný. Konstrukce skleníku je pak opět z důvodu použitého materiálu daleko složitější a při jeho stavbě je potřeba dodržovat stavební předpisy.

Co je to fóliovník?

Fóliovníky mohou mít podobu plastového přístřešku či tunelu s jednoduchou konstrukcí. Z důvodu jejich lehkosti musí být konstrukce fóliovníku dobře připevněna k zemi, aby dokázala vzdorovat nepříznivému počasí, zvláště pak silnému dešti, krupobití a větru. Díky několikráte zmíněné lehké konstrukci i libovolně volitelné velikosti je možné fóliovníky v případě potřeby snadno přemístit.

Výhody fóliovníku

Kromě lehké konstrukce disponují fóliovníky i dalšími výhodami, přičemž tou největší z nich je nízká pořizovací cena. Levné fóliovníky jsou tak ideální pro začínající zahrádkáře, kteří by si rádi vyzkoušeli pěstování v chráněné pěstírně, ale nechtějí prozatím příliš investovat. Fóliovníky se hodí také do menších zahrádek, neboť na rozdíl od skleníků je můžete pořídit v libovolné velikosti, tedy o rozměrech, které budou vyhovovat vašim možnostem.

Kde vybírat?

Pokud i vy přemýšlíte nad pořízením fóliovníku, pak vám můžeme doporučit společnost Konstrukce Schwarz s.r.o., kde kromě bohaté nabídky fóliovníků najdete i mnoho dalšího, například seníky.

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. Petr. Marek napsal:

    Fóliovník může být bevadná záležitost, ale určitě bych vybíral nějaký osvědčený a hlavně se silnější plachtou+ ideálně s vyztužovacím rastrem. Já jsem nakonec našel takový, který mi pasoval téměř po všech stránkách tady https://www.a-market.cz/2510-foliovniky a jsem s ním spokojený. Musím uznat, že prodejce opravdu nekecal a rostliny ve fóliovníku rostou hodně rychle (dokonce rychleji, než ve skleníku díky optimálnímu rozptylu světla).

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..