Vánoční trhy Vídeň

Už od poloviny listopadu se Vídeň rozzáří vánočním osvětlením a vyzdobeny jsou nejen vánoční obchůdky a stánky, ale i celé přilehlé okolí. V tuto dobu sem zavítá množství návštěvníků nejen z Rakouska, ale i z okolních zemí, pro které se často návštěva vánočních trhů ve Vídni stala už každoroční tradicí. Říká se, že kdo přišel jednou, určitě se vrátí, neboť vídeňské vánoční trhy mají svou neopakovatelnou atmosféru.

Pro každého něco

Nakoupíte tu za doprovodu koled a s výhledem na velkolepý vánoční strom své vánoční dárky i ozdoby na stromeček, děti se pobaví vystoupením loutkového divadla a budou se chtít svézt oblíbeným vláčkem – vánočním expresem, poslechnete si nefalšovaného flašinetáře, ochutnáte všechny místní speciality, cukrovinky a na dvacet druhů punče.

Trhy v množném čísle

Hovoří-li se o vídeňských vánočních trzích, je to míněno doslovně v množném čísle, neboť nejde o jediné místo s mnoha stánky, ale trhy jsou rozprostřeny po Vídni a každý nabízí něco jiného a specifického. Bezesporu největší a nejznámější je trh na náměstí před vídeňskou radnicí, jako členové císařského rodu se můžete cítit na trhu na nádvoří Ehrenhof před zámkem Schönbrunn, podobnou atmosférou se vyznačuje i adventní trh před letohrádkem Belveder.

Mezi Uměleckohistorickým a Přírodovědným muzeem na náměstí Marie Terezie najdete vánoční vesničku, další romantická je k vidění v areálu staré nemocnice Altes AKH. Zcela tradiční je trh ve Freyungu, trh v Am Hof se specializuje na výrobky mistrů uměleckých řemesel. Poklidná atmosféra trhu na Karlově náměstí je v naprostém protikladu k atmosféře trhu před velkým ruským kolem v Prátru, kam se chodí zejména za zábavou.

Tradice

Tradice vídeňských vánočních trhů se datuje už do roku 1294, tehdy však šlo o tzv. trhy Prosincové. Ačkoli za ta léta mnohokrát změnily své jméno, jejich tradice a atmosféra přetrvala přes sedm století a najdete-li si čas, jistě i vás uchvátí.

Vánoční trhy

VinnyCiro / Pixabay

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..