Triky pro nadčasový obývací pokoj? Známe ty nejlepší!

Pexels / Pixabay

Přemýšlíte nad tím, jak zařídit obývací pokoj tak, aby vypadal jednoduše skvěle a přitom byl IN i po několika letech? Poradíme vám, jak skloubit současné trendy s dlouhodobou vizí bytových architektů.

Je to snadné. Aktuální obývací pokoj se sice odráží od minimalistického stylu (a mnohdy do sebe nasává i tzv. scandi prvky), ale zároveň se nenechá tímto diktátem zcela svázat. Ideální pohovka nebo gauč tak vlastně kopírují návrat k základním principům, ale zcela přirozeně mohou dostatečně vyniknout na pozadí okolních univerzálních a klasických vzorů.

Jeden prvek, který upoutá pozornost

Absolutním základem je volba onoho jednoho prvku, jenž zaujme oko každého příchozího. V srdci domu to bývá zpravidla sedací souprava. Při jejím výběru by měly hrát hlavní roli strukturované povrchy, zdůrazněné jednoduchými tvary a nekomplikovanými liniemi. Nábytek totiž nesmí působit rušivě.

Vsaďte na staré známé poučky. Například černá kůže dodá pokoji nádech luxusu, aniž by ho příliš zahltila, a starý dobrý semiš se zase postará o maximální útulnost, jež však není upozaděna přílišným staromilstvím.

Přírodní textury se drží na vrcholu už řadu let

A další dobrý tip? Rozhodně návrat k přírodě. Ideální obývací pokoj se inspiruje v půvabu skandinávského stylu co do přírodních povrchů, ovšem ten nadčasový k nim přidává navíc ještě několik výrazně barevných prvků – od textilií až po interiérové dekorace.

Zástupcem síly přírody se tak může stát třeba konferenční stolek, úlohu luxusního doplňku převezme kožená sedačka a barvu tomu všemu dodá nápaditá tapeta v pozadí. Ale nabízí se i kombinace výrazně modrého semišové gauče s šedou tapetou a nábytkem třeba z bílého topolu. V takovém případě nebude místnost působit přeplácaně ani příliš luxusně. Vyzkoušejte si sami hru s kombinacemi díky širokému sortimentu e-shopu Inhaus.cz. Budete překvapeni, jaké možnosti se vám otevřou, dáte-li jim prostor.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..