Vybíráte žárovky? Vsaďte na ty s LED technologií

Vybíráte žárovky? Vsaďte na ty s LED technologií
Vybíráte žárovky? Vsaďte na ty s LED technologií

Při výběru žárovky hraje roli řada faktorů. V rovnováze však musí být především tři z nich: barva světla, svítivost a úspornost. Jasným favoritem pro výběr jsou LED žárovky, umožňující mimo jiné i pohodlnou regulaci intenzity svícení nebo jeho barvy pohodlně na dálku.

Osvětlení do koupelny či ložnice bude takové, na jaké jste byli zvyklí

Určitě vás potěší především fakt, že patice LED žárovek se vyrábějí ve stejných typech, jako je tomu u žárovek klasických. Nemusíte tedy kupovat nová stropní svítidla ani jiné světelné spotřebiče jen proto, abyste si mohli užít výhod LED technologie.

Zvláště osvětlení do kuchyně v LED provedení vás potěší. K dispozici máte totiž nejenom klasické žárovky, ale i světelné pásy, které pohodlně nalepíte třeba do podhledu linky, a získáte tak více světla na pracovní ploše i bez velkých úprav.

Žárovka jako dekorativní prvek

Zapomeňte na nudné nákupy. Osvětlení do obýváku v minimalistickém provedení si přímo žádá o bonbónek v podobě zajímavé tvarované zářivky. Jindy je způsob provedení nutné vybírat s ohledem na vnitřní uspořádání stojací lampy či jiného svítidla. A jaké žárovky jsou k mání?

  • normální,
  • reflektorová,
  • bodová,
  • přímá,
  • svíčková,
  • kulatá,
  • spirálová.

Vsaďte na poměr lm/W

Že nevíte, co se pod těmito hesly skrývá? To první označuje lumeny (svítivost) a druhé watty (odběr energie). Návod jak vybrat správnou žárovku říká, že čím větší je poměr lm/W, tím bude osvětlení do chodby nebo obýváku úspornější.

Na barvě světla záleží

Už jistě tušíte, že barva světla významným způsobem ovlivňuje naši psychiku. Teplé barvy jsou ideální pro pohodu a relaxaci, studené zase podporují soustředění a kreativitu. Vytvořit v místnosti tu správnou náladu může být těžké. Moderní technologie Philips Hue vám proto umožní přepínat mezi barvami osvětlení podle nálady skrz jednoduchou mobilní aplikaci. Více se dozvíte na stránkách výrobce nebo ve specializovaných prodejnách.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..