Tetování na krk není příliš obvyklé

Engin_Akyurt / Pixabay

Tetování na krk není zase tolik vyhledávané, protože se nedá jen tak snadno zakrýt – kromě zimního období, kdy si krk zahalíte do tlusté šály nebo do šátku. Tetování na krk je potřeba skutečně dobře promyslet, protože váš zaměstnavatel se nemusí zrovna tvářit přívětivě a bez dalšího vysvětlování vás vyhodí, pokud se mu motiv třeba nebude ani trochu zamlouvat k dobré reprezentaci firmy. Když na to přijde, i dlouhé vlasy vám udělají dost dobrou maskovací službu.

Tetování na krk patří mezi velmi bolestivé

Kdo chce být však viditelný s tetováním na krku, určitě nemusí mít zábrany. V prvé řadě je třeba si uvědomit, že tetování na krk se řadí mezi bolestivější zákroky díky jemnější kůži na krku. Citlivější osoby si fakt prožijí dostatek bolesti. Tento druh tetování ale není nijak životu a zdraví nebezpečný a lze ho absolvovat bez úhony. Pochopitelně po tetování na krk je nutné dodržovat zásady pro čistotu čerstvého tetování, aby byla omezena možnost případné infekce. Tetování na krk může vypadat poměrně nenápadně a zároveň originálně.

Motiv tetování je velmi důležitý

Dejte si záležet na výběru motivu. Přece jenom jde o citlivou partii a podstoupit tetování a pak ještě odstranění není nijak zábavné. Kupodivu si tetování na krk dávají častěji ženy a mají ho v oblibě – především oblast zátylku. Líbí se klasické černé barvy, ale rovněž i netradiční odstíny a barevné varianty.

Tetování na krk se dá praktikovat na samotný krk nebo na zátylek. Pokud si přejete výraznější malby nebo kresby, může být vaše tetování vedeno na krku a  zasahovat až na rameno nebo na záda. Jinak na krku bude dobře vypadat malý motiv i velký a extravagantní.

Je potřeba také myslet trochu dopředu – u někoho hodně dopředu. Stárnutí se totiž projevuje hlavně v krčních partiích. Kůže na krku ztrácí svou pružnost, vytváří se tady vrásky a vzhled tetování se prostě proměňuje, i když nechcete.

Mohlo by se vám líbit...