Trendy ve světě matraci přejí staronovým objevům

Mattress Bed Pillow Sleep Relax  - congerdesign / Pixabay
congerdesign / Pixabay

Rádi byste si pořídili novou matraci, ale nejste si jistí, na jakou vsadit? Máme pro vás několik zajímavých favoritů. Inspirovali jsme se jak v dobách dávno minulých, tak i nejnovějšími postupy a technologiemi.

Když se řekne matrace, vybaví se nám něco velmi měkkého a pohodlného. Ovšem ta dobře zvolená toho zvládne mnohem víc. Mimo jiné například podporuje krevní oběh a stará se o perfektní kvalitu našeho spánku.

Pružinové matrace jsou stále v módě – i když pod jiným názvem

Nepředstavujte si je jako nepohodlná monstra, ze kterých každou chvíli vykoukne nějaké to péro. Naopak. Moderní technologie ukryly pružiny do útrob šikovných kapes alias taštiček – a to každou jednotlivou z nich. Taštičkové matrace 80×200 vám proto dokáží nabídnout maximální míru odpružení, pohodlí a odolnosti.  Nikdy však nebudou vrzat – o to se postarají právě šikovné taštičky.

Postel, jež se vám maximálně přizpůsobí

Pokud hledáte co nejanatomičtější a nejpřizpůsobivější matraci, vsaďte na tu vyrobenou z paměťové pěny. Jde o unikátní materiál, který umí rychle okopírovat tvar vaší páteře (a podepřít ji tak ve všech důležitých bodech). Stejně rychle se ovšem po ranním budíčku opět vrací zpět. Nehrozí tedy vznik proleženin apod.

Náš tip: Matrace z paměťové pěny jsou ideální i pro manželská dvojlůžka. Nepřenáší totiž pohyby osoby, která leží vedle vás. Spokojený spánek už tak nikdy nic neruší.

Víte, jak často by se měla matrace měnit?

Odborníci doporučují desetiletý interval – tedy alespoň z hlediska životnosti materiálů, jež se na matrace běžně používají. Ve skutečnosti je však vhodná doba pro výměnu matrace 90×200 i dalších typů o několik let kratší. Důvodem je namnožení škodlivých roztočů v jejich útrobách. Tomu však dnes již lze předejít pořízením antibakteriální matrace, která obsahuje například stříbro nebo konopí.

Vyberte si tu svou podle materiálu, rozměru či třeba tuhosti u specialistů na Okay.cz. Jako bonus získáte i přívětivé ceny a široký výběr.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..