Oblíbení dětští hrdinové – kteří patří mezi ty „nej“?

Back To School School School Bags  - flockine / Pixabay
flockine / Pixabay

Vzpomínáte ještě na dobu, kdy jste byli dětmi? Určitě i vy jste měli svou oblíbenou pohádkovou postavičku. A možná si ji ještě dnes vybavíte do nejmenších detailů, obzvlášť pokud vás provázela celé dětství. Každá generace má ty svoje „favority“, na něž nedá dopustit. Které patří mezi ty nejoblíbenější?

Krteček

Existují evergreeny, které nepodléhají žádným módním vlnám a kterým zůstávají věrné celé generace dětí. K jednomu z nich bezesporu patří Krteček, který svou roztomilostí těší batolata, předškoláky i malé školáky již více než šedesát let. Nutno však říct, že jeho věk mu na kouzlu ani šarmu nijak neubral. Spíš naopak, samotná postavička se stále vyhřívá na výsluní slávy. Dokonce se dostala i do vesmíru, kam ho s sebou vzal jako maskota astronaut Andrew Feustel, jehož manželka má české předky. Krtek je prostě jednička, a tak není divu, že hračky, na kterých se objevuje, berou děti útokem.

Dinosauři

Doslova k dětským fenoménům se už dlouho řadí také dinosauři. Tajemná, exotická, nebezpečná a gigantická zvířata nejmladší generaci doslova fascinují. Děti si jejich prostřednictvím mohou zakusit, jaké je to být velký a mocný, vyřádit se s nimi, vybít svou nahromaděnou energii, ale třeba i přirozeně ventilovat svůj hněv. Snad každý kluk má tak doma aspoň jednu postavičku tohoto pravěkého tvora. Ještěři kolosálních rozměrů ale bývají často vyobrazeni také na stěnách jejich pokojíčků, na školních batozích, pouzdrech nebo tričkách.

Superhrdinové

Superhrdinové patří dnes k oblíbeným tématům spousty filmů i her a produkty, na kterých jsou vyobrazení, jdou doslova na dračku. Svačinové boxy, lahve, pouzdra, kšiltovky nebo třeba aktovky do školy s obrázkem Supermana, Spidermana, Batmana a jim podobných nesmí chybět v základní výbavě žádného malého superhrdiny. Děti milují specifické schopnosti těchto postav, které neohroženě bojují za spravedlnost s nejrůznějšími mocnostmi zla. Představují pro ně vzor, ke kterému vzhlíží, rozvíjí jejich fantazii, dávají jim sílu, odvahu, pomáhají jim s budováním sebedůvěry i vlastní osobnosti. Každý by tak měl mít svého vlastního superhrdinu!

 

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..