Kam na výlet v Česku

Letošní letní sezona zrovna nepřeje typickým zahraničním dovoleným u moře. Spíše se od zahraničních dovolených upouští a lidé si rezervují termíny v českých chatách, chalupách nebo v hotelech. Najdou se však mezi námi jedinci, kteří se nechtějí každý den vracet na to stejné místo. Raději chtějí projet Českou republiku křížem, krážem už během jednoho týdne. Tito lidé investují do vestaveb do vozidel a vozí si tak spaní s sebou. Nejen těm, ale i ostatním, kteří se pro spaní v autech nerozhodli, máme několik atraktivních tipů, kam na výlet.

Prozkoumejte hrad vyrůstající ze skály

Česká republika je známá především díky svým hradům a zámkům. Na našem území se takových krásných míst nachází celá řada. Upusťte však od návštěvy těch typických hradů a zámků, raději poznejte pravé české unikáty. Tím je například hrad vyrůstající ze skály, který najdete v Libereckém kraji. Jedná se o hrad Sloup, který leží v okrese Česká Lípa.

Sice se nejedná o hrad v plném slova smyslu, ale jedná se rozhodně o obrovský, několikametrový unikát vytvořený pískovcem, do kterého jsou vytesané různé objekty. Jednotlivé objekty jsou propojené systémem chodeb.

Za procházkou největším skalním městem v Česku

Česko není známé jenom pro své hrady a zámky, ale také pro zdejší skály. Co třeba zamířit do krásných Adršpachů? Přece jenom Adršpašsko-teplické skály jsou označovány za největší skalní město nejen u nás, ale také v celé střední Evropě. Za dobu, co skalní město existuje, zde vznikla celá řada skalních útvarů. Najdete při procházce skalami Milence, Homoli cukru nebo Sloní náměstí?

Ochlazení ve Zbrašovských jeskyních

I jeskyní není na našem území zrovna málo. V ideálním případě byste měli zamířit do jeskyní Zbrašovských, které jsou nejen nejteplejší, ale zároveň jsou také jedinými zpřístupněnými jeskyněmi hydrotermálního původu u nás. Pro jeskyně obvykle není typické, že je v nich teplo, ale tady opravdu je. Teplota zde neklesá pod nulu, ale dosahuje skoro patnácti stupňů Celsia, což je opravdu unikátní.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..