Světlovody zajistí dostatek denního světla

Ichigo121212 / Pixabay

Člověk si někdy dost dobře neuvědomí, jak je potřebné denní světlo. Například ovlivňuje jeho náladu, přispívá ke schopnosti se učit, podporuje vznik serotoninu, čímž se stává šťastnějším a příjem světla se odráží i na lidské výkonnosti.

Denní světlo s léčivými účinky

Světlo tu není jen z důvodu, abychom skvěle viděli. Působení slunečního záření prospívá našemu tělu a ovlivňuje se tím mnoho fyziologických procesů. Zářivky a žárovky ho nemohou plně nahradit. Jak si zajistit dostatek denního světla na dlouhou dobu? Dovedou to moderní světlovody. Jedná se o zařízení, která přivádějí dostatečné množství denního světla z fasády či ze střechy do místností, kde chybí světlíky nebo okna. Náleží k nim kopule, které sbírají co největší množství světla z oblohy a dále ho posílají do tubusu. Záleží na tom, aby nezežloutly, nebyly zaprášené a neupravovaly barevnost a přirozenost světla ani za několik mnoho let v provozu. Střešní světlovody umí rovnoměrně obstarat světlo i na větších plochách, na pracovištích a ve skladech, a to bez potřeby umělého osvětlení. Odpadne vám tedy starost s výměnami žárovek apod.

Několik druhů světlovodů

Doma už nebudete nikdy potmě, i když se ocitnete v uzavřené místnosti. Výrobce světlovodů nabízí několik modelů, kde si vyberete to nejlepší pro rodinný dům nebo velkou firmu. Světlovod Lightway je tvořen pevným tubusem, který se však dá ohnout díky nastavitelnému kolenu. Jeho ohromná směrová odrazivost a nízký rozklad značí možnost přivádět denní světlo až ze vzdálenosti padesát metrů od kopule. Určitě vás potěší záruka stanovená na dvacet pět let. Kam je umístit? Vlastně na jakékoliv místo, kde vám převažuje tma. Hodí se do stísněných šaten, na schodiště, do tmavých chodeb, do koupelen a na toalety, ale také do kuchyně, kde si skoro stále svítíte a bolí vás z toho oči.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..