První pomoc na vlhký kašel můžete mít stále při ruce

Semevent / Pixabay

Zahleněné dýchací cesty, dráždivý kašel doprovázený vykašláváním, který vám nedá spát nebo infekce dýchacích cest – to vše nám dokáže znepříjemnit život v jakémkoliv období roku. Pokud však první příznaky zachytíte včas, můžete celému ozdravnému procesu výrazně napomoci.

Právě proto je dobré myslet na možné obtíže už s předstihem. Sirup Ambrobene či jiná mukolytika (léky rozpouštějící hlen) určené na vlhký kašel je možné zakoupit už v předstihu, třeba v období přívětivé slevové akce. V domácí lékárničce vydrží klidně i dvě sezóny a budou čekat na svou příležitost.

Univerzální pomoc pro všechny

Konkrétně Ambrobene sirup se díky své nasládlé chuti velmi snadno užívá a jako první pomoc ho může využít celá rodina – od kojenců až po seniory. Není tedy nutné během svátků či sobotního večera shánět otevřenou lékárnu a platit nesmyslně vyšší cenu. Později lze Ambrobene zaměnit za jakýkoliv jiný vhodný lék z řad mukolytik, aniž by to narušilo jeho účinnost.

5 účinků v jednom balení

Léčba vlhkého kašle má však svá specifika. Nestačí jen podpořit vyčištění dýchacích cest rozpuštěním škodlivých hlenů. Rovněž je třeba zamezit tvorbě dalších a podpořit celkové ozdravení poškozených sliznic.

Ambrobene sirup se proto může pochlubit hned pěti žádoucími účinky:

  • rychle a účinně rozpouští hlen,
  • usnadňuje vykašlávání,
  • zklidňuje podrážděné průdušky,
  • zvyšuje imunitu dýchacích cest,
  • podporuje průnik antibiotik.

Pro větší komfort užívání lze přípravek zakoupit rovněž ve formě tablet a roztoku k perorálnímu podání a inhalaci. Ve všech případech je jeho užití podmíněno dostatečným příjmem tekutin (zapíjí se sirup, tablety i roztok), které pomáhají hlen ředit a odvádět z těla. Lék je dostupný bez lékařského předpisu a lze ho užívat až do úplného vymizení příznaků. S lékařem je nutné se poradit pouze v případě, že se váš stav zhoršuje nebo trvá nepřiměřeně dlouho. Na doporučení mohou přípravky Ambrobene užívat  i těhotné a kojící ženy.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..