Na co si dát pozor při výběru sedací soupravy

leemelina08 / Pixabay

Zařízení obývacího pokoje je často skutečnou výzvou – měl by totiž být útulný, elegantní, stylový a samozřejmě doopravdy pohodlný. Někdy je těžké najít správné řešení a uspořádat interiér tak, aby nám opravdu vyhovoval po všech stránkách. Mnoho chyb lze udělat už při výběru obyčejné pohovky…

Proces výběru pohovky by měl začít dokonalým poznáním prostoru. Nejdříve změřte, kolik místa můžete pohovce věnovat. Pro měření je vždy vhodné přidat dalších 25–30 cm z každé strany vybrané pohovky, což vám umožní pohodlný pohyb v její bezprostřední blízkosti. Samozřejmě sedací soupravy do U mívají jednu nebo více stran opřených o stěny, takže toto pravidlo platí jen pro ty zbývající.

Někdy bývá méně o něco více

Důležité je také vědět, na co se chceme z pohovky dívat. Jejím skvělým doplňkem může být tedy krásný konferenční stolek, stejně jako domácí kino či okno s malebným výhledem. Je rovněž třeba si uvědomit, že pohovka by za žádných okolností neměla blokovat přístup k balkonovým dveřím nebo oknům – dobře si tedy změřte její výšku předtím, než ji k obvodové zdi domu či bytu postavíte!

Nejenom posezení – co chtít navíc?

Sedací soupravy a pohovky by samozřejmě měly zajišťovat především komfortní sezení. To však není vše. Nábytek s nastavitelnými opěrkami poskytne optimální oporu hlavy, loketní opěrky zase zvýší vaše pohodlí při sledování televize. Pro milovníky knih pak budou vhodnější sedačky s prohloubeným sedákem, vybavené měkkými zadními polštáři. Rozkládací pohovky a ty s úložným prostorem jsou pak vhodné pro malé byty, nebo tam, kde se návštěvy často netrhnou.

Sedací soupravy – kam se hodí?

Ne vždy je naší touhou pouze samostatně stojící pohovka. Například dvě menší pohovky opticky zvětšují svěřený prostor a dodávají mu hloubku. Ještě více malý obývací prostor zvětšíte, přizpůsobíte-li barvu pohovky stěnám interiéru. Vaše nová rohová sedací souprava by tak měla maximálně ladit s tapetou či výmalbou. A kde najít široký výběr? Doporučujeme například Dona-shop.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..