Koupání v bazénu je oblíbenou kratochvílí pro děti i dospělé

Free-Photos / Pixabay

Jen málokdo nenachází zalíbení v letních radovánkách u vody. Během letních měsíců, a zejména o školních prázdninách, tak bývá na koupalištích, u rybníku i na březích řek značný počet lidí. V teplém počasí se potřebujeme osvěžit a mnozí z nás se ve vodě chtějí i pořádně vydovádět. Ne každému se ale chce tísnit se na pláži či na louce u vody v davu. Řada lidí preferuje soukromí, kterého se u našich vodních ploch za hezkého počasí obvykle zoufale nedostává.

Na veřejných koupalištích se často platí nemalé vstupné

Vyrazíme-li na koupaliště či na pláž u některé z nádrží, nezřídka musíme zaplatit vstupné. A jeho cena není obvykle nízká. Pokud navíc máme děti a jdeme si užít letní radovánky s celou rodinou, představuje každý takový výlet výrazný zásah do rodinného rozpočtu. Rodiny s nižšími příjmy si tak mohou tuto zábavu užít maximálně několikrát do měsíce. A do aquaparků s atrakcemi se vypravují jen výjimečně.

Při koupání v rybnících a přehradách mohou v létě hrozit zdravotní rizika

V Čechách máme i celou řadu přírodních koupališť a rybníků, kde za smočení platit nemusíme. Na druhou stranu ale voda není nijak ošetřená. Zejména za horka se v ní snadno množí nebezpečné sinice i bakterie, může tak dojít ke vzniku vyrážek, zánětů i alergických reakcí. Ani řeky nejsou vzhledem k studené vodě ke koupání ideální.

Vlastní bazén nám umožní užívat si koupání v naprostém soukromí

Pokud nemáme žádnou vodní plochu v docházkové vzdálenosti, nechceme zbytečně utrácet a raději omezíme zdravotní rizika, je pro nás skvělým řešením vlastní bazén. Ten je dnes dostupný každému, kdo má u domu nebo na chalupě zahradu. Ve vlastním bazénu se můžeme vykoupat kdykoli, děti u něj ohlídáme snadněji a chceme-li, můžeme u něj třeba i pořádat zábavné party.

Nezapomeňte na bazénové příslušenství

Údržbu nám usnadní bazénové příslušenství. Čistotu zajistí filtry, s odstraněním nečistot pomůže vysavač. Můžeme si dokonce pořídit slanou vodu či protiproud.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..