Klasické vs. moderní dveře – které budou slušet vašemu bydlení?

Capri23auto / Pixabay

Dveře nejsou jen dalším nezbytným doplňkem funkčního bydlení. Spojují nás s okolním prostorem a zároveň pečují i o naše soukromí. Jejich praktická stránka by se proto měla s tou estetickou vhodně doplňovat. A nezáleží na tom, jaký styl jejich majitelé právě preferují.

Vyznáte se v nabídce na našem trhu?

Podle vzhledu rozdělujeme tento svébytný bytový doplněk do dvou kategorií. Ty mají přesně daná kritéria, přesto můžeme u některých výrobců narazit i na smíšený styl, zařazovaný obvykle do kategorie dveří moderních. A čeho se tedy chytit, pokud se chceme držet čistě vyhraněného vkusu?

  • Klasický styl dveří se obvykle pyšní charakteristickými půvabnými rustikálními obloučky, doplněných často mnoha malým detaily, zejména zdobným kováním. Bývají dřevěné (dřevo vzhledově napodobují) či natřené bílou barvou. Často můžeme narazit na podkategorie retro a vintage.
  • Moderní styl dveří charakterizují zejména čisté rovné linie bez zbytečných ozdob a doplňků. Libují si v jednobarevnosti, ale nebrání se ani dvou nebo tříbarevnému minimalismu. Mají-li sklo, tak obvykle mléčné případně kouřové.

Nebojte se být nároční a kombinovat styly!

Ne každý si však v takto striktně vymezených škatulkách vybere. Výrobci naštěstí myslí i na odvážné zákazníky, kteří chtějí vybavit své bydlení v souladu s moderními trendy a nabízejí jim něco, co jejich nároky plně uspokojí. U českého výrobce a prodejce dveří ERKADO CZ s.r.o je to například modelová řada Hi-tek. Moderní materiály tu kráčí ruku v ruce s množstvím volitelných ozdobných prvků, různých druhů skel i funkčních doplňků.

Můžete tak své vchodové dveře opatřit třeba hliníkovou vložkou pro větší bezpečnost a zároveň je z obou stran pokrýt osobitou texturou nebo vzorem, a vybrat k nim to nejkrásnější kování, které oslní každou návštěvu na první pohled i dotek.

Vsaďte na ten správný odstín

Osvědčená rada pro nákup ideálních dveří zní: „Řiďte se odstínem podlahy.“ Ale zatímco před deseti lety měli bytoví architekti na mysli maximální soulad obou, dnes jsou v módě naopak kontrasty. Právě ty se totiž nejvýrazněji podepisují na celkovém dojmu z vašeho bydlení. Dveře nechceme „utopit,“ ale naopak zvýraznit na pozadí stávajících prvků a jejich prostřednictvím vyzývat k návštěvě. A nezáleží na tom, jestli vedou do velkoprostorové haly nebo miniaturní soukromé ložnice.

A jak by to mělo vypadat v souboji mezi dveřmi interiérovými a vchodovými? Pokud vsadíte na remízu, uděláte zaručeně nejlépe. Dveře by se vždy měly shodovat alespoň v jednom aspektu: barvě nebo stylu, aneb mají-li shodné zárubně, mohou se lišit odstínem a naopak. Jedině tak bude dosaženo harmonie, která přirozeně propojí soukromí domova se světem okolo nás.

Vyberte si svou ideální kombinaci od českého výrobce na stránkách www.dvere-erkado.cz a dejte svému bydlení přesně takovou tvář, jakou máte nejraději!

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..