Hliníková okna a jejich výhody oproti plastu nebo dřevu

Lobby Lounge Seat Lamps Impression  - pixel2013 / Pixabay
pixel2013 / Pixabay

Zajímá vás, s čím staví skuteční profesionálové? Možná vás to překvapí, ale dávají přednost téměř „vesmírnému“ materiálu – hliníku. Má-li totiž tento za běžných okolností měkký kov ty správné vlastnosti, stane se základem výrobků, jež přetrvají desetiletí. Což je jistě vlastnost, kterou od oken a dveří očekáváme.

Materiál s mnoha pozitivními vlastnostmi

Zatímco u samotných staveb vyžadujeme životnost v řádu několika generací, pro okna, dveře a dalších výplně stavebních otvorů to zpravidla neplatí. Tedy pokud nevsadíte právě na hliník. Jeho životnost je srovnatelná s životností objektů, jejichž obálku doplňuje.

A hliníková okna a dveře se krom této vlastnosti chlubí také bezúdržbovostí a po dlouhou dobu perfektním vzhledem. Nevadí jim rozmary počasí ani běžné čisticí prostředky. Nabídnou vám také pestrou paletu barev a téměř neomezené tvarové možnosti. Takže pokud se potýkáte např. s trojúhelníkovým podkrovním oknem, případně chcete do podkroví maximální množství světla, bude hliník volbou přesně pro vás.

Poradí si i s velkoformátovými výzvami

Obdivovali jste někdy dlouhou prosklenou stěnu zimní zahrady? S největší pravděpodobností šlo právě o hliník. K dostání jsou také kompletně prosklené, ale přitom velmi pevné hliníkové dveře nebo již hotové velkoryse řešené hliníkové systémy, vhodné do interiéru i exteriéru.

Hliník může tvořit dokonce i celé fasády se značnou požární odolností. Poradí si se vším – od konstrukcí již zmíněných zimních zahrad až po kvalitně provedené zasklení balkónů. V interiéru se zase využijí hliníkové stěny a příčky.

Česká kvalita s prestižními dodavateli

Rádi byste pro sebe z pozitivních vlastností hliníku vytěžili opravdu maximum? Pak vsaďte na českou firmu Pruniwerk. Její odborníci pracují výhradně s hliníkovými profily od špičkových dodavatelů. Jmenovat můžeme například polské Ponzio nebo německou společnost Schüco. Kromě oken a dveří jsou k dostání třeba i střešní světlíky, světlovody a samozřejmě i kompletní zasklení, realizované izolačními dvojskly i trojskly v té nejvyšší kvalitě.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..