Sháníte nemovitost? Vyzkoušejte tu z dražby

House Auction Public Sale Buying  - mohamed_hassan / Pixabay
mohamed_hassan / Pixabay

Poohlížíte se po novém bydlení? At už máte vyhlédnutý rodinný dům, rekreační chatku nebo pouze pozemek, vyzkoušejte pro jednou při svém hledání i trochu netradiční zdroje. Každý rok končí stovky nemovitostí v exekuci – a to je právě šance pro vás.

Díky tomu má totiž leckterý prověřený exekutorský úřad v nabídce leckdy tolik nemovitostí, jako realitní server. A nenechte se zmást, nejde o žádné podřadné zboží. K mání jsou objekty z celé republiky a to za opravdu nízké ceny.

Není dražba jako dražba

Musíte však zapátrat u skutečných specialistů. Mezi takové patří například odborníci z Exekuce-ova.cz. u nich je pro vás dražba nemovitostí skutečně po všech stránkách výhodná. A jak je to možné? Oproti běžným cenám na trhu nemovitostí mohou být ty dražené levnější až o dvě třetiny. Můžete si tak dovolit své nové bydlení i v oblastech, které by pro vás jinak byly téměř nedostupné.

A co je ještě lepší? Při dražbě exekuce platíte jen a pouze prodejní cenu nemovitosti. Tedy žádné provize, poplatky apod. Nízká cena tedy zůstane nízkou, není třeba v tom hledat žádné háčky ani hvězdičky pod čarou.

Kde a jak vše probíhá?

Pokud vás zajímá exekuce nemovitostí, určitě vás potěší, že není vždy nutné dostavit se na dražbu osobně. Můžete využít i možnosti e-aukce, případně vyslat na dražbu svého zástupce s plnou mocí.

Dražit může kdokoli – fyzická i právnická osoba. Jediným omezením je věk. Musíte být plnoletí. Připravte se rovněž na to, že je nutné před dražbou zaplatit tzv. jistotu. Ta se váže na konkrétní nemovitosti a je nutné ji složit předem na pokladně, nebo zvolit bezhotovostní převod na příslušný účet. Ovšem pozor, tato částka musí na účet dorazit ještě před samotnou dražbou. Doporučujeme tedy odeslání nejpozději 24 hodin před začátkem aukce.

A to je vlastně vše. Více se dozvíte na stránkách Exekuce-ova.cz, kde najdete rovněž seznam nemovitostí, které jsou aktuálně k mání spolu s popisem nabízeného objektu i odhadovanou cenou.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..