Dřevěné brikety a pelety: pohodlný způsob topení

Dřevěné brikety a pelety: pohodlný způsob topení
Pexels / Pixabay

Abychom se cítili doma příjemně, potřebujeme tam mít teplo. Chodit ve svetrech a balit se do deky není zrovna ten nejlepší komfort, který si umíme představit, a tak musíme topit v kotli nebo si přitopit v kamnech či krbu. Brikety a peletky nám zajistí pohodlné topení.

Už žádné starosti

Když si člověk podmanil oheň a naučil se s ním zacházet, měl také zajištěné teplo a sucho. Obrázky pralidí, kteří sedí v jeskyni kolem ohně, jsme vídali už jako malé děti. Oheň potřebuje dřevo a pro nás to tak znamená neustálé sekání a štípání a přípravu zásob na zimu, aby bylo co do krbu dát. Nebo můžete vsadit na pohodlný způsob a do kamen i krbu používat dřevěné brikety. Ty se vyrábí z dřevěných pilin a pod tlakem lisují do požadovaného tvaru cihly nebo válce, stejně jako pelety bez jakýchkoliv chemických sloučenin, pojiv nebo lepidel. Díky tomu hoří brikety déle a mají i vysokou výhřevnost, dobře se skladují a jsou šetrné k životnímu prostředí.

Teplo bez starostí

Už několik let probíhá v naší republice výměna kotlů na uhlí za šetrnější verze na jiné druhy. Kotle na dřevěné pelety jsou velmi oblíbenou variantou hned z několika důvodů. Dřevo je ekologický a obnovitelný zdroj energie a při jeho zpracování vzniká ve dřevozpracujících závodech odpadový produkt, piliny a hobliny. A právě z nich se vyrábí pelety, které se lisují bez použití jakýchkoli pojiv, lepidel nebo chemických sloučenin. Topení peletami je komfortní a pohodlné, kotel se snadno udržuje a čistí, navíc odpadu je jen minimum a nemusíte chodit dvakrát denně přikládat. Při využití kotlů se zásobníky, ze kterých jsou pelety automaticky dodávány přímo do kotle, je potřeba jen jednou za několik dní zkontrolovat a případně vysypat nádobu na popel.

Při výběru briket nebo pelet dejte přednost kvalitě před cenou. Lákavé nabídky na super levné brikety vám mohou přidělat spíše starosti v podobě čištění kamen i celé místnosti nebo nutnosti znovu vymalovat.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..