Výhody vs. nevýhody – plastová okna

Plánujete výměnu stávajících oken za plastová okna? O energetické úspoře v souvislosti s plastovými okny se hovoří poměrně často. Také velmi efektivní zvuková izolace je parametrem, na jehož základě se pro tento typ oken rozhoduje stále více obyvatel větších měst nebo objektů ležících v blízkosti rušných komunikací.

Pojďme si nyní společně přiblížit jednotlivé výhody, ale také nevýhody, které s sebou pořízení nových plastových oken nese.

Výhody plastových oken

Jak již bylo výše zmíněno, jednou z největších předností je bezpochyby kvalitní hluková a tepelná izolace. Díky výborným izolačním vlastnostem plastových oken nedochází k úniku tepla, což má příznivý dopad především na vaši peněženku. Jednotlivé dutiny mezi skly jsou vyplněny argonem.

Pokud bydlíte u rušných komunikací, jistě oceníte výbornou zvukovou izolaci. Plastová okna tlumí vnější hlučnost na cca 35dB! Nemalou výhodou plastových oken je také jejich tvarová a barevná stálost a nižší pořizovací náklady. Oproti hliníkovým nebo dřevěným oknům ušetříte v průměru 20 – 30% pořizovacích nákladů. V neposlední řadě nesmíme zapomenout na vysokou odolnost oken vůči vnějším vlivům a dlouhou životnost, která překračuje desítky let.

Představujete si pod pojmem „plastová okna“ obyčejný bílý plast? Nenechte se zmást, v dnešní době lze pořídit okna v mnoha barevných odstínech a provedeních.

Nevýhody plastových oken

Pro milovníky přírodních materiálů je hlavní nevýhoda vcelku jasná. Plast nikdy nemůže nahradit klasické dřevo. V případě, že vznikne na oknech závada, její opravení je poměrně náročné a zdlouhavé.

U nekvalitních oken se může časem projevit barevná nestálost nebo vyšší tepelná roztažnost profilů. Proto vybírejte nová okna u prověřených výrobců a dodavatelů. V opačném případě vám taková výměna přinese více škody, než užitku.

Plastová okna

JotDeWa / Pixabay

 

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..