Jak vybrat zastřešení bazénu?

Pexels / Pixabay

Plavání je skvělou kombinací nejoblíbenější lidské aktivity, jednoho z nejpřirozenějších lidských pohybů a jedné z nejúčinnějších sportovních aktivit pro utužování zdraví a formování postavy. Plavání přináší nejen blahodárné uvolnění, ale je také vynikajícím prostředkem pro zpevnění páteře i svalů. Jenže kde vybrat kvalitní bazén a jak prodloužit sezónu k jeho užívání?

Zastřešení ochrání bazén a prodlouží sezónu

Pořídili jste si bazén Albixon a rádi byste jej ochránili před nečistotami, a ušetřili si tak práci s jeho čištěním? A přemýšleli jste už nad jeho zastřešením? Nejenže byste svůj bazén ochránili před padajícím listím, ale zároveň byste prodloužili koupací sezónu, která by tak začínala již na jaře a končila až na podzim. Zastřešení však přináší i další výhody, mezi které patří podstatné snížení úniků tepla z vody a v případě vyhřívání vody i navýšení úspor za energii. Se zastřešením bazénu ušetříte práci na údržbě a také nebudete muset do vody dávat tolik chemie. Pokud navíc máte domácí mazlíčky nebo malé děti, zabráníte jim pomocí zastřešení bazénu nebezpečí pádu do vody.

Co byste měli vědět?

Dříve, než se pustíte do výběru zastřešení bazénu, měli byste vědět, že zastřešení není jen půlobloukem vyklenutým nad bazénem. Nabídka dnešního trhu totiž poskytuje mnoho jiných řešení, například přenosné či lamelové plovoucí zastřešení, které se odvine po hladině bazénu. Zastřešení můžete kromě typu provedení vybírat i podle užitého materiálu. Nejčastěji se používají dutinkové polykarbonáty s dobrými izolačními vlastnostmi a v různých odstínech. Na rám se pak používá eloxovaný hliník. Při výběru samozřejmě dbáme hlavně na kvalitu provedení a samozřejmě nesmíme zapomínat na cenu.

Kde hledat skutečnou kvalitu?

Pokud byste i vy chtěli prodloužit koupací sezónu a ochránit váš bazén před nečistotami, pak můžete vybírat zastřešení bazénu od Albixonu.

Pexels / Pixabay

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..