Finanční poradce pomůže s pojištěním i hypotékou

paulbr75 / Pixabay

Rozdělujete veškerý čas mezi práci a svoji rodinu? Rádi byste si pořídili nové bydlení, které byste investovali hypotékou, ale nemáte čas věnovat se svým financím a zkoumat nabídky trhu? Přemýšleli jste už, že byste se obrátili na finančního poradce? A víte, jak poznat kvalitní nabídku?

Co vám zařídí finanční poradce?

Málo z nás má v dnešní době čas starat se o vlastní finance, hlavně pokud jde o vyřizování spoření, pojištění nebo úvěru. Pravdou navíc je, že v nepřeberné nabídce dnešního trhu není jednoduché se orientovat. Je tak daleko jednoduší obrátit se na odborníka a svěřit se do jeho péče. Finanční poradci jsou tu od toho, aby nám naslouchali, zhodnotili naši situaci i situaci na trhu a vybrali pro nás to nejvhodnější. Dokážou nám obstarat vhodné spoření, pojištění, povinné ručení či úvěr. Hypotéka či půjčka na rekonstrukci tak nemusí být problém, ale je zapotřebí hledat skutečnou kvalitu a tu vám dokáže zajistit kvalitní finanční poradce.

Jak poznat kvalitního poradce?

Finančních poradců je v dnešní době na trhu hodně stejně tak jako samotných finančních produktů. A jako v každém jiném oboru se můžeme setkat jak s kvalitním, tak i s nekvalitním poradcem, kterému není vhodné svěřovat naše úspory. Proto je zapotřebí zhodnotit situaci a vybírat dobře. Jaké vlastnosti a chování poradce nám mohou napovědět, že mu můžeme věřit?

V prvé řadě kvalitní finanční poradce vždy nejprve naslouchá a teprve poté připraví pro klienta konkrétní návrh řešení jeho potřeb. Jím navržené řešení (ať už jde o pojištění, či úvěr na rekonstrukci) je pak schopný do detailu vysvětlit. Dobrý finanční poradce zná souvislosti jednotlivých produktů s plněním cílů klienta a nehovoří pouze o výhodách, ale upozorní také na rizika a případné nevýhody navržených produktů.

Mezi nástroje, které důvěryhodný a schopný finanční poradce používá, patří kalkulačka hypotéky, informace od klienta, srovnání produktů atd. Naopak nástroje, který by nikdy neměl použít, jsou nátlak a časová tíseň. Dobrý finanční poradce nejenže chodí včas na schůzky, ale zároveň dá klientovi dostatek času na rozmyšlenou.

WDnetStudio / Pixabay

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..