Jak mít nejlevnější povinné ručení?

ElisaRiva / Pixabay

Pokud je pojistka, kterou dnes musí mít každý motorista, potom se jedná o povinné ručení. Cílem každého je přirozeně jedna jediná a důležitá věc. A tou není nic jiného, než snaha o to, aby byla daná pojistka co možná nejvýhodnější. Pokud se ptáte, jak mít povinné ručení, poradíme vám. Je dobré vědět, že několik věcí ovlivníte už i vy sami. O ceně totiž rozhoduje třeba to, jak velký objem motoru bude mít pojišťovaný automobil, stejně jako má vliv například i to, jaký je váš bonus, nebo také malus. Pokud jezdíte bez nehod a máte auto s malým objemem motoru, je to dobrá cesta k nízkým cenám.

Porovnejte si pojišťovny

Nezapomínejte také na to, že o cenách rozhoduje i samotná pojišťovna a její cenová politika. Pokud chcete mít nejlevnější povinné ručení, je více než jasné, že je třeba zaměřit se na pojišťovnu, která má ty nejnižší ceny na trhu. Tu poznáte poměrně snadno, jelikož dnes existují online porovnávače, díky kterým tu správnou pojišťovnu najdete nejenom rychle, ale najdete ji také jednoduše a v pohodlí domova. Jednoduše si porovnáte všechny nabídky a logicky zvolíte takovou, která bude vašim potřebám vyhovovat opravdu nejvíce.

Mohlo by Vás zajímat: Online sjednání povinného ručení je hračkou. Podívejte se!

Hlídejte ceny konkurence

Pokud si povinné ručení sjednáte, rozhodně to neznamená, že bude stále nejlevnější. Není nic neobvyklého, že se ceny konkurence pravidelně mění. S vaší cenou se ale smířit nemusíte. Výpověď smlouvy a přestup k jiné pojišťovně není v dnešní době rozhodně nic ojedinělého. Je to jednoduché a rychlé. Na samotném počátku by opět mělo být ono porovnání. To vám řekne, jaká pojišťovna je tou, ke které máte jít. Potom už stačí dát jenom výpověď u pojišťovny stávající a následně není nic jednoduššího, než sjednat pojistku novou. V rámci porovnání dnes není problém učinit toto všechno i z pohodlí domova, tedy online. Lákadlem je jednoduchost i to, že se vše zvládne do několika minut.

Mohlo by Vás zajímat: Jak si sjednat povinné ručení? Jedině online!

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..