Co může obsahovat cestovní pojištění?

Holgi / Pixabay

Pokud cestujete do zahraničí, je jako pojistka doporučováno cestovní pojištění. Důvodem je hlavně to, že nabídne velmi dobrou ochranu, a to v celé řadě různých směrů. Pokud máme být konkrétní, podívejme se na to, co vše může obsahovat. Jako základ je vždy uváděno pojištění léčebných výloh. Tedy varianta spojená se vším, co souvisí se zdravotním ošetřením. V takovém případě je možné očekávat, že jsou proplacena jednotlivá ošetření, operační zákroky, medikace, ale třeba i převozy. Zkrátka vše, co s konkrétní zdravotní péčí souvisí.

Přečtěte si také: Největší chyba při cestování do zahraničí – špatné pojištění

Pojistit je možné i majetek

Dále nezapomínejme na to, že cestovní pojištění dokáže být spojeno také s tím, že si můžeme nechat jednoduše pojistit i náš majetek. Abychom byli konkrétnější, je třeba říci, že je to ten, se kterým cestujeme. Primárně se jedná o naše zavazadla, kdy nám může pojišťovna proplatit škody, pokud dojde třeba k jejich ztrátě, nebo k tomu, že jsou odcizena. Pojistit si ale můžeme třeba i sportovní výbavu. V létě jsou velmi časté situace spojené s pojištěním golfové výbavy, zatímco v zimě si lidé velmi často pojišťují zase své lyže, stejně jako si pojišťují také své snowboardy.

Přečtěte si také: Porovnejte si ceny cestovního pojištění

Cestovní pojištění myslí i na nepříjemné situace

Zapomínat nesmíme ani na řadu dalších věcí, které se mohou přihodit. Jedním z příkladů je třeba storno zájezdu, kdy je možné získat kompenzaci. Stejně tak je nepříjemností i zpoždění letu, které může cestovní pojištění finančně kompenzovat. Dále nezapomínejme také na to, že je možné sjednat si v rámci pojistky i pojištění odpovědnosti. V takovém případě jsou uhrazeny ty škody, které jsou námi, ale třeba i naším dítětem, nebo naším zvířetem způsobeny. A to jak na majetku, tak třeba také na zdraví. To je ale jenom zlomek hlavních variant, jelikož dále to mohou být třeba i právní a asistenční služby, možnosti spojené s poskytnutím peněz, i celá řada dalších na cestách praktických věcí.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..