Trendy v cykloturistice myslí i na vaše zdraví

Cycling Poppy Leisure Bike  - Didgeman / Pixabay
Didgeman / Pixabay

Milujete zdolávání kilometrů prostřednictvím pedálů svého horského kola? Pak máme pro vás několik tipů na výbavu, která by vám určitě neměla chybět. Vždyť ve hře není jen slušivé a pohodlné cyklistické oblečení, ale třeba i vaše bezpečnost.

Nemusíte se obávat poškození páteře, jemuž ani ten nejmodernější dres na kolo či cyklistické kraťasy zkrátka nezabrání. Stačí si pořídit třeba šikovný batoh na kolo nebo vsadit rovnou na propracované modely bicyklů jako takových.

Ochranu zad stačí jen nasadit – stejně jako helmu

Ve výbavě by vám určitě neměl chybět šikovný batoh s integrovaným páteřákem. To je silnější pruh z tvarovatelné pěny, který dokáže absorbovat většinu energie nárazu a odvést ji do stran. I při tom nejtěžším pádu se tak vašemu krku ani zádům nic nestane.

Batoh stačí nasadit a zafixovat několika nastavitelnými popruhy. A propocených zad se bát nemusíte – i ty základní modely disponují šikovným odvětráváním. A v případě potřeby lze samozřejmě páteřák i vyjmout a batoh používat bez něj nebo ho třeba svěřit pračce.

TIP: Některé tipy batohů umožňují i samostatné nasazení páteřáku. Záda tak chráníte i v případě, že batoh právě nepotřebujete.

Když vás po výletě bolí záda…

… pak byste měli vsadit na celoodpružené kolo. Zatímco klasické modely se chlubí jen odpruženou vidlicí, tenhle šikovný pomocník dokáže pérovat i v zadní části. Utlumí tak většinu nepříjemných nárazů. Hodí se i do obtížného terénu a na konci dne tak z kola sestoupíte stejně svěží (alespoň v oblasti zad), jako když jste nasedali. Už nikdy vás tak vaše vlastní tělo nebude při cestě za zdravím i krásami přírody limitovat.

A nezapomeňte chránit i své ruce a pořiďte si kvalitní rukavice na kolo. Už nikdy se tak neodřete od řídítek, navíc vám dlaně nebudou klouzat apod. S takovým vybavením se můžete pustit i na ty nejnáročnější traily. A kde ho vybrat? Třeba u specialistů v eshop.singltrek.cz, kde vám se vším ochotně poradí a pomohou.

Bikes Nature Bicycle Cycling Cycle  - mtomicphotography / Pixabay

Trendy v cykloturistice myslí i na vaše zdraví

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..