Recyklace a výkup papíru stručně a jasně

Pezibear / Pixabay

Třídění a sběr papíru se v České republice těší poměrně dlouhé tradici, stejně jako výkup železa a barevných kovů. Možnost zbavit se nepotřebného papíru a nejrůznějších tiskovin výměnou za peněžní kompenzaci oceňuje mnoho lidí. Proč by ani vám nemělo zůstat třídění a výkup papíru cizí? A co je vhodné vědět o výkupu papíru, případně s čím je třeba počítat, než se vydáte do nejbližší sběrny?

Důležitá fakta o recyklaci papíru

Množství vytříděného papíru v rámci České republiky se pohybuje kolem milionu tun za rok. Výkup papíru hraje důležitou roli nejen z ekonomického hlediska, ale zejména z pohledu ekologického. Papír sice nepředstavuje pro životní prostředí tak velkou zátěž jako plasty, ale jeho opakované využití snižuje energetické náklady na výrobu.

Požadavky na vykupovaný papír

Shromažďovat a balíkovat automaticky každý typ papíru by byla ztráta času. Vykupovat totiž nelze znečištěný papír, ale také některé speciální druhy papíru, zejména papír voskovaný, tapety nebo obalové materiály, které jsou tvořeny kombinací plastu a papíru. Zatímco v některých sběrnách se výkupní cena liší s ohledem na konkrétní druh, v jiných je cena jednotná pro všechny druhy. I toto je třeba mít případně na paměti a před návštěvou sběrny papír náležitě rozdělit do balíků.

Zjištění aktuální výkupní ceny papíru

V rámci výkupu papíru ceny podléhají mírnějším výkyvům, než je tomu v případě železa a barevných kovů. Vliv na cenu má poptávka, především z Číny, ale také aktuální ceny papíren. Zjištění současné ceny je velmi snadné. Na vyžádání poskytne aktuální ceník papíru, železa, barevných kovů a dalšího jakákoli ze sběren nacházejících se na celém našem území. Velké zastoupení má společnost TSR Czech Republic, s. r. o., která rovněž poskytuje odborné poradenství a věnuje se i shromažďování nebezpečného odpadu.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..