Realitní makléř je důležitý prostředník při prodeji nebo koupi bydlení

V případě, že jste se při koupi nebo prodeji nemovitosti rozhodli spolupracovat s realitní kanceláří, byl vám přidělen pracovník, který se o vás bude starat. Ten zajistí hledání toho správného kupce nebo vašeho nového bydlení. Základem pro úspěšnou spolupráci mezi klientem a makléřem je komunikace, která by měla být otevřená. Právě ona je zárukou úspěšného prodeje nebo koupě.

Slušné chování podnítí makléře pracovat rychle a kvalitně

Práce realitního makléře je jako každé jiné zaměstnání. I proto se k němu chovejte vždy slušně a v žádném případě se nad ním nevyvyšujte. V případě, že se realitní makléř s vámi cítí příjemně a nejdou směrem od vás zbytečné posměšky či nátlak, bude určitě dělat vše pro vaši maximální spokojenost. A z toho budete těžit zejména vy. Je velmi pravděpodobné, že makléř vám pravidelně psát maily či SMS, ale nebuďte z toho otrávení. Chce vás jen informovat o všech dostupných novinkách tak, aby vás udržel v neustálém obraze.

Buďte otevření a makléři nic netajte

Ve většině případů je klientům realitního makléře právě prodávající. Na začátku spolupráce si s makléřem dohodne setkání přímo v prodávané nemovitosti a bude se snažit dozvědět opravdu vše o jejím stavu. Vy byste mu měli poskytnout reálný obraz o bytě či domě, který chcete prodávat. Rozhodně se mu nesnažte zamlčet podstatné informace, které určitě dříve či později vyplouvají na povrch. I když má byt nedostatky, realitní makléř o nich musí vědět. S jeho zkušenostmi jejich potenciálním kupujícím rozumně vysvětlí, proto nedostatek nemusí znamenat hned minus. Komunikace s realitním makléřem tedy musí být otevřená a důvěrná.

Mějte požadavky, ale nebojte se odbočení od zadání

V případě, že chcete nemovitost koupit, makléři řekněte všechny vaše požadavky na vysněné bydlení. Pusťte si fantazii na uzdu a vzpomeňte opravdu všechno. Makléři tím výrazně zjednodušíte práci a zároveň zvýšíte pravděpodobnost, že vám rychleji najde byt nebo dům, který splňuje zadaná kritéria. Pokud vám realitní makléř bude chtít představit nemovitost, která mírně vybočuje od vašeho zadání, přesto se zúčastněte prohlídky. Makléř vám takovým způsobem chce rozšířit obzor a možná i díky němu získáte další inspiraci na vaše nové bydlení.

Realitní makléř je důležitý prostředník při prodeji nebo koupi bydlení

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..