Půjčky před výplatou – bezpečná rezerva nebo finanční past?

moritz320 / Pixabay

Zadlužování domácností je v posledních měsících v souvislosti s postupně se zpomalující ekonomikou uváděno jako jeden z obávaných strašáků, do nichž není radno spadnout. Ovšem dáte-li si pozor na prověřeného poskytovatele, nemusíte se této specifické finanční služby bát.

Půjčku za žádných okolností? Leckdy přeplatíte ještě víc – stačí si uvědomit, že platby, co nepočkají (typicky platby za hypotéku, energie apod.), na sebe nabalují i nejrůznější penále, pokud se s nimi zpozdíte. A ta bývají obvykle větší než úroky u půjčky, kterou splatíte do několika dní. Proč tedy zbytečně riskovat?

Kdy se půjčky před výplatou mohou opravdu hodit?

Může se to stát i vám. Stačí porouchaná chladnička, nenadálá platba u lékaře nebo třeba pokuta, již je třeba uhradit v doporučeném termínu, aby byla její výše alespoň snížena. A pokud nemáte na svém účtu dostatek peněz pro nenadálé situace a tuto oporu nenajdete ani u rodiny a známých, pak mohou „rychlé peníze“ přijít skutečně vhod. Má to však několik podmínek.

  • Musíte si být 100% jistí, že půjčku dokážete v řádném termínu splatit. Úroky z prodlení bývají vysoké.
  • Nedávejte si větší závazek, než musíte. Raději si zvolte půjčku s delším obdobím splatnosti, kterou lze splatit kdykoliv až do termínu než šibeniční termíny s miniaturním úrokem, jež se pouze obtížně dodržují.
  • Poskytovatele půjčky si dobře prověřte – zjistěte, kdo za ním stojí. Chtějte znát celkovou částku, kterou za půjčku zaplatíte (tzv. RPSN). Ověřte si, že vám peníze na účet dorazí opravdu rychle.
  • Pamatujte si, že půjčka před výplatou se nehodí ani v případě, že jste aktuálně zadlužení nebo bez práce. Problémy se obvykle jen a jen násobí.

Můžete i ušetřit, stačí si udělat malý průzkum trhu

Mnoho společností nabízí i první půjčku zcela zdarma, při splacení v řádném termínu. Zpravidla jde o částky mezi 3 000-5 000 Kč, ale najdou se i výjimky s půjčkou okolo deseti tisíc. Opět to vypadá lákavě, vždy se však poptejte i na výši úroků a sankcí v případě opožděného splacení. Protože zkrátka nikdy nevíte. A pokud nad půjčkou stále ještě uvažujete, nechte si doporučit skutečně prověřené profesionály – například Credistar.cz

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..