Nečekané požadavky od školy? Nenechte se zaskočit

hrohmann / Pixabay

Nový školní rok často přináší nečekaná překvapení nejenom dětem, ale také jejich rodičům. Nestandardní požadavky učitelů se mohou rozcházet s tím, jak jste se na další rok ve vzdělávací instituci připravili.

Například velikost školní tašky: Obvykle se stačí řídit udávaným věkovým rozpětím (školní aktovky pro prvňáčky, tašky pro 2.-3. třídu, studentské batohy apod.). Ovšem stačí už zdánlivá maličkost, aby vám (a zejména vašim dětem) zakoupené řešení přestalo vyhovovat.

Soustřeďte se na vnitřní členění i váhu batohu

Například učebnice. Stačí dva velké formáty s pevnou knižní vazbou, které je třeba do školy dopravit ve stejný den. Pro mnoho druhů „batožin“ prakticky nemožné. Přestaňte se tedy řídit věkovým rozpětím a soustřeďte se spíše na skutečný objem a zejména výšku úložného prostoru. Nebojte se vzít do ruky metr a zjištěné parametry konzultovat s popisem výrobku.

Vezměte přitom v úvahu, že váha transportovaných učebnic bude už tak hodně vysoká, takže rozhodně není třeba zatěžovat záda dítěte dalšími kilogramy navíc. Volte odlehčené materiály a chytrá řešení. Lepší je omyvatelné dno než to plastové s nožičkami apod.

Co by měl mít batoh pro studenty

Jestliže vybíráte školní batohy pro své děti na gymnáziu či na střední škole, soustřeďte se na modely se samostatnou kapsou na notebook. Jde o stále častější požadavek, který mnohdy přijde až v průběhu roku. A elektronika je příliš drahá a choulostivá na to, aby se přetahovala o místo s ostatními školnímu pomůckami ve stísněném prostoru.

Když chce vaše dítě chodit do školy samo

Zvláště na prvním stupni tak nějak počítáme s tím, že naše ratolesti se při cestě do školy či ze školy neobejdou bez našeho doprovodu. Ale co když by se přece jenom rády osamostatnily po vzoru svých spolužáků? Pak dejte pozor na to, aby jejich školní batoh, ale třeba i oblečení a další výbava na sobě měly dostatek reflexních prvků, které se postarají o větší bezpečí při zhoršených povětrnostních podmínkách.

Tento požadavek rozhodně nemusí být na úkor zajímavého designu a ergonomického tvaru. Přesvědčit se o tom můžete třeba na stránkách papírnictví Passtelka.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..