Jak ušetřit na energiích? Jde to díky několika tipům

Zastrašuje vás dodavatel tím, že bude zvedat ceny za energie? Nechcete platit tisícikoruny navíc? Nechcete doplácet při každoročním vyúčtování? Pak se nabízí otázka, zdali raději nezačít s energiemi šetřit. Přece jen to není nic těžkého ani složitého, je to jenom o zvyku. S pomocí několika tipů můžete navíc ušetřit opravdu desetitisíce.

Tipy, jak ušetřit na energiích

  • Zprvu doporučujeme investovat do solárních panelů. Fotovoltaika je opravdu dobrou dlouhodobou investicí do budoucna, která vám dokáže ušetřit hromadu peněz. Zejména rodinné domy chtějí na energiích ušetřit, proto by si měli zavolat firmu Solidsun, která vše navrhne, vyřídí a následně i namontuje.
  • Tepelné čerpadlo sníží spotřebu elektřiny, jedná se o ideální kombinací právě s fotovoltaikou.
  • Začněte po sobě zhasínat. Mnozí lidé si říkají, že když nechají svítit, moc elektřiny to “nesežere”, jenže to není pravda. Když po sobě budete zhasínat, když budete zhasínat v místnostech, které opouštíte, výrazně to pocítíte. Náklady na energie budou znatelně nižší.
  • S blížící se topnou sezonou byste měli zvážit koupi termostatu. Díky němu bude teplota v interiérech řádně regulována, nebude se v domácnosti příliš topit ve chvíli, kdy v domácnosti nejste, na druhou stranu vám termostat zatopí ve chvíli, kdy zamíříte domů z práce.
  • Na energiích lze ušetřit i tak, když budete vypínat televizi. Nenechávejte ji zapnutou v okamžiku, kdy usínáte, nenechávejte ji zapnutou ani tehdy, kdy nejste zrovna v obývacím pokoji.
  • Výměna klasických žárovek za LED žárovky, to by měl být další krok, kterým taky výrazně ušetříte na energiích. I když jsou LED žárovky trochu dražší, jejich úspora je v porovnání s klasickými žárovkami minimálně dvakrát vyšší.
  • Máte ve zvyku nechávat nabíječky nebo rychlovarnou konvici stále v zásuvce? Měli byste tento zvyk odbourat. I když si to neuvědomujeme, i ve chvílích, kdy nenabíjíme telefon nebo nepoužíváme rychlovarnou konvici se energie spotřebovává. Pokud budeme vytahovat nabíječky ze zásuvek, ušetříme tak opravdu nemalé peníze.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..