Poznejte domov Usaina Bolta, aneb vítejte na Jamajce!

Jamajka není jen domovem Usaina Bolta, ale také velmi zajímavou zemí bohatou na zajímavá místa. Toto království leží ve střední Americe, konkrétně ve Velkých Antilách, v Karibském moři.

Zajímavá místa Jamajky

Modré hory

Nejvyšším vrcholkem na Jamajce je Blue Mountain Peak, který leží v Modrých horách. Při túře si z pohoří prohlédnete celý ostrov, při slunečném počasí je odtud vidět i Kuba. Je zde také národní park, který vznikl v roce 1992, s názvem Blue Mountain John Crow Mountain National Park.

Blue Mountain John Crow Mountain National Park

Je největším národním parkem, je situován na východním cípu Jamajky. S rozlohou 492,5 km2 zabírá 4,5% plochy ostrova. Skládá se ze tří horských masivů. Najdete zde největší plochu listnatých stromů.

Montego Bay

Montego Bay je nádherné přístavní město, které leží na severozápadním pobřeží ostrova Jamajka. K dispozici jsou pláže, historická místa i moderní centrum s bohatým nočním životem.

Ochos Rios

Na severním pobřeží  leží Ochos Rios, je ohraničen širokou pláží a obklopen zelení. 3 km západně od města můžete navštívit nejatraktivnější cíl turistů Dunn´s River Falls.

Oracabessa

Je nádherné malé městečko, které bylo pojmenováno podle obrazců, které vytváří v zapadajícím slunci ve zdejší krajině. Město lemuje tržiště a dřevěné domky s verandami. Na východ od města jsou zajímavé jeskyně, ale naopak i oblíbené pláže.

Palírna rumu Appleton

Jedním ze zajímavých míst na Jamajce je palírna rumu Appleton, kde můžete na exkurzi s ochutnávkou.  Zůstala jako jedna z pěti, z původně 125 palíren na Jamajce. Jamajský rum je tmavý, těžký a velmi aromatický.

Jamajka je velmi zajímavé místo, které stojí za to navštívit jej. Je zde velmi oblíbená atletika, pochází odtud řada veleúspěšných sportovců.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..