Láká vás tetování na záda? Máme pro vás inspiraci

AaronPictures / Pixabay

Jediná nevýhoda tetování na záda je, že si tam člověk sám moc nevidí. Ovšem ostatní mohou vidět opravdu hodně, hlavně v případech, kdy se osoby rozhodnou pro tetování po celé zádové ploše. Záda jsou prostě výbornou plochou pro tvoření a tatéři mohou využívat plochu od krku až těsně nad zadnicí. Obecně lze tetování na záda rozdělit na tetování beder, tetování lopatek a prostoru mezi lopatkami.

Tetování na záda se stalo oblíbené u mužů i žen. Ženy preferují menší motivy umístěné na lopatkách a ve spodní části zad, kde vypadá svůdně v kombinaci s krátkými tričky či nízkými kalhotami. Uplatňují se tady vodorovné motivy tetování. Na spodní část zad se nechává tetovat i řada známých celebrit. Muži upřednostňují potetování celých zad.

Na záda se aplikují černé a barevné obrazce. Kromě rozlehlých obrázků si nechávají tetovat ornamenty, nápisy, andělská křídla, ženy, zvířata a jiné symboly, které pro ně mají v danou chvíli nějaký extra význam. Zajímavým motivem je tetování hada, protože had se považuje za symbol laskavosti a velkorysosti. Mnohdy zvolené obrázky pokračují až na ramena a ruce. Kresby se tvoří jednorázově, ale jsou případy, kdy celkový obraz vzniká po částech a postupně se propojuje.

Tetování bývá bolestivé

Setkáte se i se zajímavými vzory okolo páteře. Toto místo se však řadí mezi nejcitlivější na lidském těle a nepatří zrovna k bezbolestným.

Výhodou tetování na záda je fakt, že zde jen tak snadno nedochází ke změnám. Zádová oblast nepodléhá tolik roztahování či naopak smrskávání, jako je tomu u břicha. Můžete se spolehnout, že se vaše tetování nijak nenatáhne a nebude vypadat jinak, než jste si představovali. Dalším plusem je, že záda zůstávají po většinu roku zakrytá oblečením a tetování tedy nebude vadit třeba při prezentaci v práci, na různých schůzkách apod. Odhalíte se jenom v letních měsících, či kdykoliv během roku v soukromí.

Mohlo by se vám líbit...