Pořádná péče o vousy a vlasy? Jednou do měsíce nestačí

Ne, dnes se nechceme podívat na frekvenci vašeho mytí a česání. To je totiž silně individuální v závislosti na typu pokožky a dalších faktorů. Ovšem co barvení, sestřih nebo třeba péče v podobě vyživujících masek a dalších prostředků pro zdravé a silné vlasové vlákno?

Možná vás to překvapí, ale vcelku nezáleží na tom, jaký střih či vzhled preferujete. Stejnou frekvenci péče vyžaduje jak pečlivě udržovaný sestřih, tak i ležérně „rozlétaný“ styl. Jinak se snadno původně zamýšlený účel zvrhne v poněkud méně elegantní dílo.

Jak se změní vaše vlasy a vousy během tří týdnů?

Oficiálně udávaná hranice potřebné péče jsou tři týdny. Tedy ne jedenkrát za měsíc nebo čtyřikrát za čtvrtletí. Opravdu – každé tři týdny. Právě proto se diáře profesionálních kadeřníků a jejich zákazníků vždy scházejí právě po této době. Dlouhodobě naplánované schůzky mají navíc mnohem lepší efekt, než běžně uznávaný model „až budete potřebovat, tak se stavte“.

Pokud začnete svým vlasům a vousům věnovat opravdovou pozornost, zjistíte, že během udávané doby poporostou hned o několik milimetrů. Optický rozdíl během 21 dní je o to výraznější, pokud patříte mezi majitele šednoucích nebo jinak barevně nevyhovujících pramenů, které je potřeba dobarvovat.

Obávané „vykvétání“ lze pozorovat v horní části hlavy opravdu už po třech týdnech. A bohužel se mnohdy ještě dříve objeví u vousů. Ty poté působí neupraveně, leckdy dokonce až špinavě – což rozhodně není žádoucí.

Ano, rozdílem mezi cool hipsterem a zanedbaným bezdomovcem jsou leckdy opravdu pouhé tři týdny. Výjimku mají snad jen milovníci dlouhých ohonů nebo fazóny „na prezidenta,“ kteří si vlasy nebarví. Jakémukoliv dalšímu střihu a stylu se nedostatek pravidelné péče nepříjemně „odmění“ opravdu rychle.

Nejenom péče, ale i výživa – aneb silné duo pro váš atraktivní vzhled

Ovšem jen pouhé kouzlení s nůžkami nestačí. V dnešním světě je naše tělo hojně zatěžováno prachem, smogem, UV zářením, chlórem z veřejných koupališť a mnoha dalšími faktory. Vlasy a vousy rozhodně nejsou v tomto ohledu žádnou výjimkou. O pokožku pečujeme pravidelně a totéž si zaslouží i vaše vlasy.

Měli byste proto věnovat opravdovou pozornost kosmetice, kterou k péči o svůj hlavový porost používáte. UV filtry a další ochranné prvky volte stejně pečlivě jako vitamíny či složky pro objem a lesk. Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou krásy. A o vousech platí totéž. Budou-li působit vyžile a unaveně, mohou vás celkově zestařit i o několik let.

Proč chtít holičství pouze pro muže

Specializovaná pánská kadeřnictví, mezi něž patří i Barber Shop Praha pod značkou Barbers wife, se pravidla tří týdnů vždy pečlivě drží. Navazují na dřívější tradici lazebníků a holičství. Barbers Wife navíc svým pravidelným zákazníkům nabízí i příjemné slevy a bonusový program. Nechte se odměnit za správnou péči o vlasy a vousy na Barberswife.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..