Anhydrit vs. beton? Rozhodněte se správně

Nezáleží na tom, zda rekonstruujte dům nebo stavíte zbrusu nový, nejlépe i s aktuálně velmi žádaným podlahovým topením. Lité podlahy mají oproti těm betonovým řadu výhod. Nevěříte? Přesvědčíme vás o tom.

Pro začátek si udělejte pořádek v pojmech. Pro oblíbené anhydritové podlahy se používají také další označení: lité a sádrové. Obojí evokuje opravdu velmi snadnou aplikaci a rychlé tuhnutí, díky nimž neztratíte více času, než je nezbytně třeba.

Největších výhod je hned pět

Nebudeme vás napínat – lité podlahy strčí ty betonové s přehledem do kapsy. A tady jsou důvody:

  • Aplikace není nijak fyzicky náročná.
  • V celém domě realizujete tento typ podlah za necelý den.
  • Použitý samonivelační potěr se dokonale rozprostře. Výsledkem bude rovný a hladký povrch bez dilatačních spár.
  • Už druhý den po aplikaci podlahy lze po jejím povrchu chodit. Maximální zatížení je pak možné už po 4-5 dnech.
  • Pokládka se obejde bez prachu a dalšího nepořádku.

Ideální volba pro podlahové topení

Ovšem zapomenout nesmíme ani na skvělou tepelnou vodivost anhydritu. Pokládá se v tekutém stavu, takže dokonale obemkne všechny trubky a další části podlahového topení a následně vás potěší příjemným teplem. Nic dalšího opravdu není třeba.

A jak probíhá samotná realizace? Lité podlahy vždy pokládají odborníci, kteří k vám dorazí i se speciálním výrobním zařízením. Transportuje se pouze suchá směs – ke smíchání s vodou dochází až na místě. Vše se aplikuje na připravený podklad a potěr se během velmi krátké doby zcela sám rozlije do dokonale hladké podoby.

A to je vše. Nečeká vás žádný zdlouhavý úklid ani nákup drahých prostředků pro pokládku. A kde zjistit více? Samozřejmě nejlépe u specialistů na stránkách Anhypodlahy.cz. Na všechny otázky vám velmi rádi odpoví Jde o investici, která se opravdu vyplatí – však uvidíte sami! Proč se trápit s betonem, když je k mání jeho plnohodnotná a stejně trvanlivá náhrada?

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..