Nosič kol na tažné zařízení – jakými pravidly se řídit při výběru?

Campaign Bike Fields Summer
TracyGem / Pixabay

Jde o pohodlné a po všech stránkách univerzální řešení pro všechny milovníky cyklovýletů. Musíte ho však vybrat správně. Vyplatí se proto zaměřit na čtyři základních faktory, které vám nedovolí šlápnout vedle.

Počet kol je stejně důležitý jako jejich typ

Ještě před nákupem si dobře rozmyslete, kolik bicyklů budete přepravovat. K mání jsou nosiče kol na tažné zařízení, určené i pro přepravu čtyř modelů najednou. Počítejte však s vyšší cenou. A chcete-li přepravovat elektrokola, vsaďte raději na specializované výrobky. Vyžadují totiž poněkud jiné uchycení a mívají i vyšší váhu.

Náš tip: Kapacitu některých nosičů lze dodatečně navýšit za pomoci adaptéru.

Přístup k zavazadlovému prostoru

Prakticky všechny modely se dnes již pyšní možností odklopení, díky níž se bez potíží dostanete do zavazadlového prostoru. Pokud nosič takovou funkci nemá, budete se muset při přepravě zavazadel s nutností rychlého přístupu muset spolehnout na střešní box.

Všeobecně lze říci, že čím větší je úhel odklápění, tím lépe. Potíže může způsobit zejména upínací páka nosiče, přes niž některé modely na svém voze jednoduše neodklopíte.

Důraz klaďte i na nosnost

U tohoto faktoru přihlédněte nejenom k váze přepravovaných kol, ale také k povolené zátěži čepu vašeho vozu. Tu najdete ve Velkém technickém průkazu. A nezapomeňte, že počítat musíte jak s váhou kol, tak i jejich nosiče.

Dostupné možnosti upínání

A jak svého nového pomocníka na vůz připojíte? Nejjednodušším řešením jsou šrouby, pohodlnější a rychlejší metodou pak vrtule. Díky ní lze zakoupený nosič snadno dotáhnout na optimální hodnotu, aniž byste předtím museli cokoliv pracně seřizovat.

Takový systém používají například lepší modely oblíbené švédské značky Thule, působící na trhu už od roku 1942. Nabízí i výše zmíněné nosiče s adaptéry a další vychytávky, perfektní pro vaše ničím nerušené cyklovýletování. Široký sortiment Thule si můžete prohlédnout například ve specializovaném e-shopu Filsonstore.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..