Co nejspíš nevíte o nadrozměrné přepravě

Truck Transport Road Trailer Slope
rauschenberger / Pixabay

Tahač a jeho návěs, z něhož „přetéká“ převážené břemeno na všechny stran. Také si přesně takhle představujete přepravu nadrozměrných zásilek? Částečně máte pravdu, ovšem díváte se už na finální fázi celé akce. K jejímu úspěšnému dokončení je třeba mnohem víc.

I extrémní náklady mají své limity

Rádi bychom řekli, že nezáleží na tom, jak velký váš náklad je. Nicméně i přeprava nadrozměrných zásilek se musí řídit předem stanovenými pravidly a omezeními. Problémem je zejména jízda po pozemních komunikacích. Tam se ručička váhy musí zastavit na 48 tunách (výjimku má dřevo a to 52 tun). A libovolná není ani délka soupravy (30 metrů) a výška (4,5 m).

Plánování trasy a jeho specifika

Je rovněž dobré mít na paměti, že přeprava těžkých zásilek se nedá uskutečňovat na jakékoliv silnici. Její příprava je proto spíše záležitostí dní. Specialisté musí vzít v úvahu celou řadu faktorů:

  • nosnost silnice, mostů apod.,
  • výšku pojezdů,
  • šířku nájezdů atd.

Navíc je třeba se vyhnout přílišnému omezení dopravy. Proto smí většina podobných zásilek vyjet na silnici výhradně v noci.

Co vzít v úvahu při cestě do zahraničí

Jen málokdy se extrémně velké náklady vozí jen na území jednoho státu, mnohem běžnější je tedy nadrozměrná kamionová přeprava, protínající hned několik státních hranic. V takovém případě se nevyhnete množství nejrůznějších povolení, vyjednávání s úřady apod.

Nutná je také dobrá jazyková vybavenost řidiče a jeho doprovodu a mnoho dalších faktorů, které je nutné vzít v úvahu. Vlastními silami se raději o nic podobného nepokoušejte a vsaďte na spolupráci s profesionály, kteří vám ušetří čas i spoustu peněz. Mezi osvědčené firmy sídlící v Česku patří také společnost Easy Logistics, jež se postará o všechny druhy silniční přepravy, ale také o spolehlivé zajištění doprovodných služeb (zejména pojištění či uskladnění a zabalení). Více se dozvíte na Easylogistics.eu.

Truck Mature Axis Drive Heavy Duty

Co nejspíš nevíte o nadrozměrné přepravě

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..