Nejenom pro fanoušky aviatiky – co jsou to letecké hodinky?

Letecké hodinky jsou i ve světě módy opravdovým pojmem. Jejich nositele spojuje obdiv k dokonalosti a nezáleží na tom, zda je jejich pohled zrovna upřen do ciferníku na palubě letadla (či třeba automobilu), nebo na hodinky samotné.

Mají v sobě kus historie a nádherný příběh. Nejde o žádné no-name přístroje, ale o skutečnou kvalitu, podtrženou mnoha známými jmény. Inspirací pro klasické letecké hodinky byly modely, které nosili piloti bojových letadel za druhé světové války. Dnes je však výběr mnohem pestřejší…

Co by měly mít opravdu dobré  letecké hodinky

Základním poznávacím znamením je velký ciferník, z něhož lze snadno odečítat čas. Má své charisma a mnohem spíše než jen jako nutná pomůcka, působí jako plnohodnotný módní doplněk. Jde o typicky mužskou záležitost. Aby ne, když tyto luxusní hodinky ze všeho nejvíc připomínají palubní přístrojovou desku v kokpitu letadla (tušíme, že taková Amelia Earhartová by je jistě ocenila rovněž). Mezi další užitečné vybavení (byť ne nezbytné), pak patří zcela jistě:

  • chronograf,
  • datumovka,
  • stopky,
  • otočná luneta,
  • ukazatel dne v týdnu.

Ani odborná fóra se na základní charakteristice toho, co by měly (nebo neměly) ty správné letecké hodinky mít, neshodnou. Vybírejte tedy podle svého vkusu.

Když chcete sázku na jistotu

Pořízení tohoto pokladu mezi hodinkami není levná záležitost a rozhodně se vyplatí sáhnout po značce, co vydrží. Jestliže vám leží na srdci pověstná švýcarská kvalita, můžete pro začátek vsadit na Fortis. Na leteckém duchu si v designu opravdu zakládá, a navíc nabízí velmi dobrý poměr vlastností cena/výkon. Vyberte si modely vhodné k obleku i ty, jenž potěší ve volných chvílích.

Mezi další osvědčené profíky patří také Bell and Ross, Zenith, Oris nebo Reymond Weil. Pokud i vy patříte mezi hodinkové nadšence, objevte jejich krásu v e-shopu Hodinky-beny.cz a inspirujte se dostupnými možnostmi! Jde o nákup, který se v každém ohledu vyplatí!

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..