Nechci, aby moje děti přišly o vánoční dárky aneb bezpečnostní dveře

qimono / Pixabay

Přiznám se, že ještě donedávna jsem se zabezpečením domu příliš nezaobírala. Naše čtvrť je opravdu bezpečná – sem tam se objeví nějaký pošlapaný záhon nebo neuklizené psí nadělení, ale to je asi tak všechno.

Také si to o své městské části myslíte? Možná je to jen tím, že lidé o negativních stránkách svého bydlení nemluví. Jako třeba můj soused. Kdyby si jeho děti nepřišly o prázdninách hrát s našimi a já se jen tak mimochodem nezeptala na ten nový herní notebook, který dostaly k Vánocům, nikdy bych se nedozvěděla, že si ho vlastně vůbec neužily. 26. prosince jely k babičce a když se vrátily, byl pryč nejenom on, ale také veškerá další elektronika a cenné věci. Hádáte správně – úřadovali tu zloději. A v celém našem okolí si přitom nikdo ničeho nevšiml.

Závora na dveře rozhodně nestačí

A to jsme právě tohohle souseda měli všichni za blázna, protože si před rokem pořídil na dveře do domu bezpečnostní závoru – prý kvůli lepším podmínkám pojištění. Netušil v té době, že závora věci spíše zhorší, protože strukturu dveří naruší a lapkové pak mají snadnější práci. Koneckonců, i pro mě to byla novinka…

Bezpečnost má své třídy

Další novinkou se pro mě staly také bezpečnostní certifikáty. Můžete mít klidně pancéřové dveře, ale pokud si k nim pořídíte jen základní zámek, bude vaše investice vlastně zbytečná. Bezpečnostní dveře do domu jsou totiž jen tak silné jako jejich nejslabší prvek.

Nutné je také pátrat po platných ČESKÝCH certifikátech, které vám zaručí, že si nekupujete zajíce v pytli, a že dveře poslouží opravdu k zabezpečení vašeho domova. Certifikují se všechny základní vlastnosti dveří, zatímco bezpečnostní certifikát tak nějak očekáváte, certifikát protipožární nebo termoizolační už je volitelný a samozřejmě záleží, kam dveře kupujete. Zatímco protipožární certifikát je za zákona povinný pro byty, do domu spíše řešíte, aby dveře dobře těsnili.

Profesionalita je nejdůležitější

A ruku v ruce s ní by měl jít i plnohodnotný zákaznický servis včetně konzultace zdarma. Obě tyto podmínky splňuje naše česká firma Next.cz. Všechno mi vysvětlili, nabídli dostupné možnosti a poradili dokonce i s designem. Do dvou měsíců se pak u nás objevili montéři a vše profesionálně zkompletovali.

Zároveň mi nalepili i bezpečnostní fólie na sklo, které jsem se rozhodla přiobjednat vzhledem k tomu, že bydlíme v rekonstruovaném domě z 90. let, kdy se bezpečnostní prosklení oken moc neřešilo. A k mání byl i alarm, ale u toho zatím váhám. Uvidíme, jestli se nebudou zlodějské eskapády v okolí opakovat. Ale kdyby ano, rozhodně vím, kam sáhnout!

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..