Nářaďové kleště alias multitool nahradí bednu s nářadím

Black Blade Clipper Close Up  - jeanvdmeulen / Pixabay
jeanvdmeulen / Pixabay

Při akcích v terénu se často stává, že potřebujete něco opravit, dotáhnout, přestřihnout nebo přeštípnout. A vůbec nezáleží na tom, jestli patříte mezi profesionály, či zda vás do přírody vytáhne třeba jen touha po airsoftových soubojích.

Ale tahat s sebou pokaždé bednu s nářadím může být dost nepraktické. Co si s ní počít při přesunu ze stanoviště na stanoviště? Naštěstí existuje i jiné řešení.

Multitool v sobě obsahuje nejenom nářadí, ale i nůž

Nejde o novinku, přesto však Leatherman multitool má ve světě milovníků outdooru své nezastupitelné místo. Jde o šikovný set nástrojů v jedné praktické sestavě. Složený nezabere příliš místa, ovšem kromě nože vám nabídne třeba i kleště, šroubovák (i více), pilu, pilník… A mnoho dalších nástrojů.

Výhodou této značky je zejména její praktičnost. Není nutné rozevírat celé kleště, abyste se dostali k nejpotřebnějším pomocníkům. Šikovné pojistky je jednoduše udrží na místě (například nůž se vám tak nikdy sám nezavře a neporaní vás) a díky použití odolných materiálů si dokáží poradit i s opravdu velkými výzvami.

Sázka na kvalitu se vyplatí

Jde o pomocníky, kteří vám vydrží řadu let. Mimo jiné i proto, že Leatherman dává přednost pevnému šroubování před mnohem méně odolným nýtováním. Navíc je to sortiment, na který se tato značka zaměřuje. Multitooly vyrábí už od roku 1983 a říká se, že Tim Leatherman (dnes už v důchodu, ovšem stále aktivní) dokonce MT vynalezl.

Multitoolů existuje celá řada a záleží na tom, k čemu je chcete využívat. Pokud si nebudete vědět rady ani po přečtení podrobných specifikací, nechte si poradit přímo od specializovaných prodejců. Například Leatherman Surge je určen hlavně pro vojáky, Sidekick je zase skvělý pro všechny, kdo něco potřebují opravit nebo upravit jen tu a tam. Tomu samozřejmě odpovídá i cenové rozpětí. A kde si dostupné modely od Leathermanu prohlédnout? Vyzkoušejte třeba e-shop Kentaurzbrane.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..