Moderní trendy ve světě záclon a závěsů

Hotel Room Landscape Curtain  - Engin_Akyurt / Pixabay
Engin_Akyurt / Pixabay

Na co se zaměřuje svět textilu 2020? Výrazných prvků je hned několik a nemusíte vsadit na všechny, aby byl váš domov IN. V první řadě jde rozhodně o barevnou kolekci, kopírující náladu ve společnosti. Ale textil by měl zaujmout i výraznou strukturou nebo třeba grafickými vzory.

Je zajímavé, že všechny trendy se táhnou napříč nabízeným sortimentem. Stejný směr tak lze vypozorovat na kobercích, závěsech, textilních tapetách i na povlečení.

Vsaďte hlavně na barvy

Dnešní doba příliš dobré náladě a radosti nepřeje. Byla by škoda se o tyto pozitivní vjemy připravovat. Způsobů, jak si je do života opět přinést, je hodně. Jedním z nejlepších je však určitě jejich použití tam, kde trávíme nejvíce času – tedy doma.

Ne nadarmo se proto návrháři inspirují šedesátými a sedmdesátými léty, v nichž se to pestrostí jen hemžilo. Ale nechybí ani prvky z časů art deco nebo „hippy umění.“

Grafické motivy a optika tří rozměrů

Barvy samotné nestačí. Moderní bytový textil působí na naše smysly ve více ohledech. Vytváří dojem prostoru i tam, kde to bylo donedávna nemožné. Nerozpakuje se vsadit na motivy, evokující spíše zdobení outdoorového oblečení. A nechybí ani prvky patiny, kdy textil vypadá už trochu jako použitý nebo poznamenaný věkem.

Sázka na strukturované povrchy

Jistotou je také výrazná struktura. Mohou ji mít i záclony a závěsy. Aby ještě více vynikla, je třeba ji kombinovat s těmi správnými barvami. Doporučuje se zejména tmavě šedá a stříbřitá, ale k mání jsou i pastelové barvy či pudrové odstíny. Skvělá je lila, korálová, krémová a barva slonové kosti. Dojem luxusu pak vyvolává ultraviolet nebo hořčicová žlutá.

Když chcete zejména originalitu

A kam se vydat na nákup, pokud stojíte zejména o jedinečnost a výraznost?  Vsaďte na originální kolekce a široký výběr u specialistů v e-shopu Dante.cz. Potěší vás  i příznivé ceny a rychlý termín dodání.

Moderní trendy ve světě záclon a závěsů

Moderní trendy ve světě záclon a závěsů

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..