Nadace Tomáše Krska podporuje studenty za jejich snem o prestižním vzdělání

Každý z nás si dovede asi představit, jak finančně náročné je studium na prestižních zahraničních univerzitách. A bohužel jen málo kdo si můžete tento svůj sen zaplatit z vlastní kapsy. Proto hledá různé možné i nemožné způsoby, které by mu jeho studium po finanční stránce dokázali přiblížit k realitě. Výjimeční a nadaní studenti mají šanci získat například finanční prostředky prostřednictvím nadace Krsek Foundation, který pomohl více než dvěma desítkám studentů uskutečnit jejich sen o prestižním vzdělání.

Nutné podmínky pro stipendium

Je logické, že každý uchazeč, který chce získat toto stipendium, musí splňovat určité podmínky. Jednou z podmínek je věk maximálně 25 let a zároveň musí být přijatý na magisterské studium na některé z vybraných univerzit a samozřejmě si musí podat přihlášku na stipendium. K této přihlášce musí být přiložen také životopis, originální motivační esej, doklady o finanční situaci studenta a také potvrzení, které potvrzuje, že uchazeč už o stipendium na univerzitě žádal, nicméně mu bylo zamítnuto. Finální části přijímacího řízení je osobní pohovor, který obsahuje inteligenční a také psychologický test.

Kam se vydat?

Nadační fond, který založil Tomáš Krsek a jeho ženou Martinou, umožňuje studentům studovat na těch nejlepších a nejprestižnějších světových univerzitách. Z univerzit v USA se jedná například o Harvard, Yale, Princeton, či také Stanford. Z univerzit ve Velké Británii se jedná o Cambridge a Oxford. V seznamu najdete několik desítek univerzit se zvučným jménem, které vám dají to nejlepší možné vzdělání.

Z nabídky oborů si vybere každý

Pokud váháte, kterému z oborů dát zelenou, rozhodně si nemusíte zbytečně lámat hlavu, protože stipendium je poskytováno na širokou nabídku oborů, jako například: politologie, historie, ekonomie, nejrůznější technické obory a samozřejmě také přírodní vědy. Stipendium je vázáno jen na první rok studia na magisterské formě a je připraveno ročně až pro deset uchazečů.

Krsek Foundation

tomas krsek - clanekKrsek Foundation založil Tomáš Krsek s jeho ženou Martinou. Oba dva mají vysokoškolské vzdělání, které získali na Ekonomické fakultě Západočeské univerzity v Plzni. Samotný zakladatel Tomáš Krsek je předním manažerem společnosti Škoda, kam nastoupil chvíli po svém studiu.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..