Jaký kov zvolit na zásnubní prsten

Jaký kov zvolit na zásnubní prsten
Jaký kov zvolit na zásnubní prsten

Žádost o ruku je jedním z nejdůležitějších okamžiků v životě ženy a každá dáma má své romantické představy o ideálním zásnubním prstýnku. Dříve bylo zvykem, že zásnubní prsten s diamantem byl ze stříbra nebo bílého zlata. Dnes jsou ovšem moderní i další kovy, díky kterým jsou zásnubní prsteny skutečně originální!

Platinové prsteny
Platina je v poslední době stále oblíbenější díky svému přirozeně metalickému vzhledu a odolnosti. Prstýnek tak vydrží i každodenní nošení. Další výhodou je, že platina je přirozeně nealergenní.

Zlaté prsteny
Bílé zlato je ve světě zásnubních prstenů osvědčenou klasikou, neboť k této jemné stříbrné barvě jde snadno vybrat jakýkoli tvar i počet diamantů. Mezi méně tradiční zásnubní prsteny patří například prsteny ze žlutého zlata. Každou ženu také určitě ohromí romantický zlatý prsten z růžového zlata, které přirozeně podtrhává ženskou jemnost!

Stříbrné prsteny
Někteří stříbro na zásnubních prstenech trochu zatracují, protože nepovažují tento kov za dostatečně cenný na to, aby jím vyjádřili v tak jedinečný okamžik své city k milované ženě. Na druhou stranu právě stříbrné šperky se skvěle kombinují i s netradičními druhy drahých kamenů, ať už se jedná o barevné drahokamy nebo čiré diamanty.

A právě drahokamy a diamanty jsou také důležitou součástí zásnubního prstenu. Zatímco někteří preferují klasiku, jakou jsou diamantové prsteny, milovníci barev zvolí spíše krásné barevné drahokamy, díky kterým zásnubní prsten doslova rozzáří!

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..