Myslet na saunu jen v zimě? Omyl!

Ben_Kerckx / Pixabay

Saunování není výsadou pouze chladných zimních měsíců, kdy se rádi před plískanicemi a nepřízní počasí uchýlíme do teplé komůrky a spokojeně si necháme prohřát mrazem ztuhlé tělo. Teplo je jedním ze základních elementů potřebných pro život. Terapeutické účinky tepelné lázně jsou známé napříč staletími i jednotlivými kulturami na celém světě. Blahodárného vlivu na lidské zdraví užívali již staří Řekové i Římané, čínští lékaři přikládali ohřáté oblázky na bolestivá místa, dokonce Indiáni a Eskymáci se léčili v primitivních potních chýších. V naší zeměpisné oblasti se ikonou stala finská sauna, jež je vnímána jako symbol odpočinku, celkové očisty organismu a psychické i fyzické relaxace.

Vše pro krásu a zdraví

Mezi základní příznivé účinky patří posílení imunity, podpora krevního oběhu, úleva od bolestí svalů a kloubů, snížení stresu i zlepšení spánku. Zvýšené prokrvení tělesných tkání a pokožky pozitivně účinkuje na ekzémy, lupenku a různé alergie. Po pravidelném saunování je pokožka viditelně pružnější a zářivější.

Svět pohody a harmonie ve vlastním domě

V dnešní době již není problém si pořídit tuto oázu klidu a zdraví i v prostředí domova. I na malém prostoru se může nacházet sauna na míru. Zákazník si vybírá z několika typů dřevin, zvolí si druh topidla i další saunové komponenty. Ve spolupráci se zkušenými odborníky navrhne vnitřní uspořádání lavic tak, aby bylo zaručeno maximální pohodlí a pěkný design. Jedná se o místo, které by mělo už svým vzhledem navozovat libé pocity odpočinku a regenerace. Zakoupit můžete i luxusní sauny ve špičkovém provedení, kde je hlavním kritériem vysoká kvalita a čistota zpracování. Ani stísněné prostorové podmínky nejsou překážkou, neboť lze objednat saunu na klíč i v atypickém provedení a pro lepší představu si nechat zhotovit 3D návrh.

Radost a zdraví pro celou rodinu

Neustálý shon, stres, městský hluk a svět s přemírou techniky způsobují, že se lidstvo opět vrací ke svým kořenům. Rádi se zastavíme, na chvilku posadíme a necháme se hýčkat příjemným teplem. Sauny na zakázku mohou mít i takové řešení, kam se pohodlně vejde celá rodina i s malými dětmi, případně prarodiči. Vytvoříme tak wellness ve vlastním bytě či domě, které vnese zdraví a teplo do našeho domova.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..