Jak vybrat správný ručník?

sferrario1968 / Pixabay

Ručníky a osušky jsou do našeho každodenního života zahrnuty tak moc, že si kolikrát ani neuvědomíme, jak a podle čeho je vlastně vybírat. Jaký je vlastně rozdíl mezi ručníky za sto a za tři sta korun? Hraje skutečně zásadní roli kvalita, nebo jsou ceny určovány uměle? Je sice pěkné vybírat ručníky a osušky podle barvy a vzoru, ale v tomto článku se dozvíte, že by to rozhodně neměl být jediný požadavek, podle kterého si budete v budoucnu vybírat.

Ručníky a osušky

Hlavní kritéria, která by měla ode dneška hrát při výběru zásadní roli, jsou jemný povrch a především dostatečná savost materiálu. Podle toho poznáte skutečně kvalitní výrobek. Základním materiálem pro výrobu ručníků je v dnešní době bavlna. Její množství v materiálu velkou měrou rozhoduje o kvalitě. Dalším podstatným ukazatelem kvality ručníků a osušek je tedy také měrná hmotnost neboli gramáž. Velmi zjednodušeně to znamená, že čím je ručník těžší, tím je kvalitnější. Obsahuje totiž více bavlněného vlákna na metr čtverečný. To nejkvalitnější, co můžete v současné době na trhu sehnat, jsou ručníky a osušky s gramáží 450g/m2 a výše. Výška vlasu pak rozhoduje o savosti ručníku, čím vyšší, tím více absorbuje vodu. Naopak čím nižší vlas, tím má ručník lepší masážní efekt.

Jak se o ručníky a osušky starat?

Pokud se rozhodnete investovat do opravdu kvalitních osušek a ručníků, určitě chcete, aby vám vydržely co nejdéle stejně jemné a nadýchané, jako v den kdy jste je kupovali. Aby tomu tak bylo, je potřeba se o ně správně starat. Už babičky radily ručníky před prvním použitím jednou nebo dvakrát vyprat. Nový ručník totiž vždycky hůře saje. Při praní nepoužívejte aviváž. Ta slepuje vlákna a má tak neblahý vliv na hebkost ručníků. Jemným vláknům v osuškách škodí také vysoké teploty. Nikdy je proto nežehlete a vyhněte se i sušení na radiátorech.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..