Moci si doma cokoliv svařit se vždy hodí – svářečka dnes není ničím nedostupným

Svářečka a sváření
Svářeč v akci

Bez možnosti si doma něco svařit se někdy cítíme jako bez ruky. Přitom technologie svařování není nijak složitá a jednoduché svary zvládne i amatér. Potřebuje mít k tomu pouze odpovídající vybavení, které dnes už ani není příliš drahé. Svářečka a svářecí kukla jsou základ. Kupujte je ale vždy v profesionálních obchodech, kde vám pomohou s výběrem. Na levné hypermarketové značky raději zapomeňte.

Pusťte se do svařování

Manželce by se hodily opory na růže. Vy potřebujete plotové dílce na míru, protože v obchodě nemají správný rozměr a nechat si je vyrobit je docela drahá záležitost. Ulomila se vám rovněž kovová rukojeť na oblíbeném a drahém celokovovém rýči, nebo kovová klika na dvířkách do kamen. Říkáte si, že se konečně musíte naučit svařovat – vždyť na tom nic není.

Máte pravdu. Pár rad vám dá zkušený soused, něco si vyčtete v odborných diskusích, pak to bude chtít absolvovat několik tzv. cvičných pokusů-omylů. Bez svářečky to však nepůjde. Začít musíte koupí vybavení vhodného pro domácí svařování.

Kvalitní svářečka i za pár korun

Kvalitní svářečky všech typů nabízí e-shop Svartop.cz. Pro domácí svařování budete potřebovat malou svářečku, což je zjednodušené pojmenování pro menší inventor.

Inventory jsou zařízení, která umí měnit jednosměrný proud na střídavý, tedy běžné síťové napětí na střídavé vysokofrekvenční, které se pak používá pro samotné svařování. Jednoduché a levné inventory nemusí být vůbec nekvalitní. V ceně do 5000 Kč se již dá pořídit svářečka, která obstojí i v průmyslovém provozu. Ke svařování inventorem budete samozřejmě potřebovat obalovou metalovou elektrodu.

Svářečka CO2 umožní svařovat i hliník

Potřebujete svařit třeba hliník? V tomto případě budete potřebovat vybavení pro obloukové svařování tavící elektrodou v ochranné atmosféře CO2. Kdysi byl tento typ svařování výhradně profesionální záležitostí. V sortimentu Svartop.cz však nechybí ani svářečka CO2, která je vhodná nejen pro profesionální, ale i domácí použití. Nejlevnější svářečky tohoto typu koupíte v cenách mezi 8000 až 9000 Kč.

Bez kvalitní svářecí kukly se do svařování nepouštějte

Moderní kukly už nejsou tím, co si nejspíš pamatujete z dětství, kdy svařoval váš táta s dědou. Už nemají pouze tmavé sklíčko, takže kuklu máte nasazenou napevno na hlavě a nemusíte ji pořád dávat bokem, když se potřebujete na svar podívat. Svářečské kukly jsou dnes samostmívací, obvykle se speciální čelenkou, která drží kuklu na hlavě. Máte tak k práci volné obě ruce, což zejména začátečníci oceňují.

Malá investice do vybavení vaší dílny v podobě kvalitní svářečky se rozhodně vyplatí. Za pár korun si pak bez cizí pomoci a zbytečných investic zvelebíte zahradu, dům i provedete řadu oprav.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..