Jaké výhody má dočasné tetování

Co je vlastně dočasné tetování?
Free-Photos / Pixabay

Mít stále stejné tetování až do konce života nebo do jeho odstranění může někomu připadat zcela nevyhovující. Je pravdou, že tetování je jistým symbolem a individualitou člověka. Nelze opomíjet fakt, že člověk se během svého života mění a obliba motivů se může dost často měnit. Nejde však pouze o symboly, ale v případě, že si necháte vytetovat iniciály nebo jméno svého dosavadního milence či milenky, za pár měsíc a let to již nemusí být pravdou a nové lásce to může dost vadit.

Co je vlastně dočasné tetování?

Dočasné tetování vás dokáže dostatečně zkrášlit a zvýrazní to, co momentálně chcete. Dočasné tetování vydrží kolem pěti let. Pokud zvolíte aplikování pomocí tatéra, nemusíte být moc spokojeni, protože jen stěží se aplikuje tetování pouze do určité vrstvy kůže. Tetovací inkoust se nanáší jenom do hloubky 0,3 až 0,5 mm, tedy pod nejsvrchnější vrstvu kůže. Vzhledem k obnově této vrstvy pokožky, tetování po jistí době zmizí.

Můžete mít třeba ne tolik syté barvy, které však po čase naberou vzhled jako nějaká špína. Potom je na řadě odstranění nebo překrytí dlouhotrvajícím tetováním.

K dočasnému tetování se tedy hodí speciální druhy barev, kde se samo tělo postará o jejich absorpci. Jejich barevná paleta není nijak obsáhlá, takže uspokojí hlavně jedince, kteří si nepotrpí na příliš barevné malůvky. Podobné barvy ale ještě nejsou dostatečně otestované a schválené.

Pro dočasné tetování se může využít i henna

Další možností dočasného tetování je využití henny. Tetování vydrží okolo dvou až pěti týdnů. Tady neváhejte s vyhledáním prověřeného tetovacího salonu, abyste pak netrpěli alergiemi na nekvalitní barvivo. Ani tetování hennou nemusí zmizet úplně.

K dočasnému tetování se řadí také permanentní make-up, který zvýrazní obočí, rty nebo oční linky a dotyčné ženy se nemusí strachovat, že se jim například během letního parna roztečou líčidla. Stačí vám mít tetování na týden nebo na několik dní? Potom stačí, když zvolíte nějakou z obtisků s tetovacími motivy nebo třpytivé tetování pro slavnostnější příležitosti.

Mohlo by se vám líbit...