Eklektismus v interiéru aneb kouzlo obyčejného křesla

fotoerich / Pixabay

Kdo říká, že ideální bydlení musí být vyvedené v jednotném stylu a bez jediného úkroku stranou? Eklektismus tyto zažité mýty s velkou chutí boří a často začíná vlastně nenápadně, ale přímo na očích –  v obývacím pokoji.

Určitě podobnou situaci znáte: vejdete do obchodu s nábytkem a ty jedinečně tvarované židle nebo netradičně řešené stolky pod televizi vás prostě nenechají chladnými. Nakonec je však odmítnete s přihlédnutím k již zvolenému stylu vybavení vašeho interiéru. A eklektismus se ptá: Není to trochu škoda?

Kde se vlastně vzal?

Původně šlo o snahu přinést do našeho bydlení něco nového a neotřelého. Vždyť proč hned přebírat veškerá pravidla středomořského či severského stylu, když se můžeme inspirovat pouze jednotlivými prvky?  Eklektismus proto spojuje vzájemně nesourodé a často dokonce protichůdné prvky do zcela nových kompozic. A přitom často ani nevíte, že jste se i vy stali jeho obětí.

Hledejte ten správný ústřední prvek

Každá místnost by měla mít svou dominantu – bod, jenž nově příchozí ocení na první pohled. V obývacím pokoji může mít podobu obrazu, sedací soupravy nebo také samostatného křesla. Proč si nepořídit ten úžasný kousek ve stylu vintage, z něhož přímo prýští jedinečná zámecká romantika, nebo nevsadit na originální vizáž třeba s přehozem z pravé kožešiny?

To je ten WOW! efekt, se kterým eklektismus s oblibou pracuje a nenechá chladným žádného milovníka moderního bytového designu. Vyzkoušejte si to sami – třeba křesla Atan.cz se mohou pochlubit skutečně širokou nabídkou v mnoha různých stylech. Nechybí retro modely ani designové vychytávky.

Vyberte si jednoduše správné útulné místečko pro svůj osobní odpočinek a neohlížejte se na to, co si o vás pomyslí váš běžný nábytek. Využijte výhodných cenových nabídek a širokého výběru v e-shopu www.atan.cz a nechte se inspirovat nevšední krásou eklektismu se všemi jejími výhodami. Uvidíte sami, jak zábavné a naplňující může být zařizování vašeho interiéru, který klade důraz na vaše osobní kouzlo!

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..