Jak efektivně proměnit fasádu domu? Kamenným obkladem!

Kamenné obklady
Kamenné obklady

Na stavebním trhu se každoročně objevuje velká řada novinkem. Nejčastěji se jedná o nové materiály, které lze použít pro venkovní ozdobu domu, jedná se tedy o dekorace fasád. Postupem času, v souladu s kurzem celkového trendu, se mění i typy materiálů, které se na čelní stěnu domu umisťují. Velkým trendem posledních let bylo cihlové obložení, které vystřídalo obložení z ošetřeného dřeva. Nyní však nastává doba kamenná v pravém slova smyslu.

Velkým hitem jsou v současnosti totiž kamenné obklady na fasádu, které Vás překvapí jednak svým neotřelým vzhledem, ale také vynikajícími vlastnostmi, které s estetikou až tolik nesouvisí. Kámen je totiž vynikající tepelně-izolační materiál, který zlepší celkové vlastnosti domu. V zimě Vás zahřeje, v létě naopak domu trochu uleví v těch největších teplotních náporech. Za zmínku jistě i stojí to, že kámen je i zvukový a izolant a protipožární prvek domu.

Pod tímto stavebním obkladovým materiálem se však neskývá pouze ryzí přírodní kámen, ale také kámen umělý, někdy označován jako imitace kamene. Jedná se většinou o výlisky z forem. Konkrétně tedy ze sádry nebo betonu, dle toho, kam je cíl obklady umístit. Sádra je totiž určena primárně do interiéru. Beton je pak univerzální.

Při výběru může budoucí majitel koketovat nejen s cenou, ale také s různými parametry obkladů. Ať už je to samotná síla (tloušťka) kamene či hmotnost. Rozhodně se nedá říct, že s tloušťkou obkladu roste současně i hmotnost. Každý obklad je totiž zcela rozdílný a prochází různou technologii výroby. Samotnou kapitolou je pak výběr správné barvy, tak aby byl obklad v souznění s okolím. To bývá často velmi obtížný úkol.

Nyní nám nezbývá než se nechat překvapit, jaký materiál ovlivní naše domy a jejich fasády v budoucích letech. Ať to bude tak, či onak – jistě budeme opět příjemně překvapeni. Nyní si však užívejme pravou dobu kamennou.

Kamenné obklady

Kamenné obklady

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..